Ezért fontos, hogy kisgyerekünktől is elköszönjünk, mielőtt elmegyünk otthonról

kínai kislány fekszik a földön

Ezért fontos, hogy kisgyerekünktől is elköszönjünk, mielőtt elmegyünk otthonról

Elég nagy a kísértés, hogy a bölcsiből eljövet, vagy mikor otthonról indulunk el a munkába, csak úgy titokban, óvatosan kisurranjunk anélkül, hogy a gyerek észrevenné, elkerülve így a könnyes jeleneteket. Pedig hosszú távon jobbat teszünk a legkisebbekkel is, ha őszintén búcsút veszünk egymástól.

Amikor úgy tűnik, hogy végre beszokott a pici a bölcsibe, és megnyugodva hallgatja a dadus meséjét, akkor sok szülő – helytelenül – úgy véli, jobb csendben elosonni, anélkül, hogy megzavarnánk őket. Ezzel legfeljebb csak magunknak spórolunk meg pár kellemetlennek tűnő, szívszorító percet – írta az nlc.hu.

Anya eltűnt

Ha azért slisszolunk ki csendben, hogy ne zavarjuk meg a kicsit az elköszönéssel, elég nagy tévedésben vagyunk. Ugyanis pár perc elteltével, mikor befejezte az adott játékot, és körbenéz, és nem találja anyát, rögtön eltörik a mécses. Hiszen számára az édesanya szó szerint eltűnt, köddé vált, megszűnt létezni, mivel nem látott bennünket sem elköszönni (pápá), sem kimenni az ajtón. Ez így valóban elég sokkolóan hangzik.

A bizalom köre

Az egymástól való elköszönés, különösen reggel, nagy jelentőséggel bír mind az édesanya, mind a bölcsis picik számára. Éppen ezért vegyünk részt benne tudatosan, legyünk őszinték és nyíltak, hiszen így alakulhat csak ki a szülő-gyerek bizalmi viszony. Fontos, hogy rájöjjön: az édesanyja, ha el is megy, vissza fog térni, nem örökre tűnik el. Ezt annak ellenére tegyük meg minden alkalommal, hogy eleinte nagy zokogásban fog kitörni a kicsi.

A cikk folytatása az nlc.hu oldalon olvasható, ide kattintva!