Legyen egészséges a babaszoba

kisbaba fekszik

Legyen egészséges a babaszoba

Az egészséges babaszoba nagyon fontos a babák számára, főként az újszülöttek számára, és ez nem csupán a szoba tisztán tartását jelenti, hanem ennél sokkal összetettebb a kérdés.

Nagyon sok vegyi anyag kerül a babaszobába, anélkül, hogy tudnánk róla, éppen ezért érdemes ezzel kapcsolatban tájékozódni, hiszen az újszülött szervezete még nincs felkészülve a tökéletes védekezésre, immunrendszere még nem fejlődött ki, ezért a védelmet nekünk, szülőknek kell ellátni. Hogyan lesz egészséges a babaszoba? Erről szól a Terhesség cikke.

Egészséges bababútor

Első gyermek esetén általában új bútorokat vásárolunk a babaszobába, és ez szintén egy veszélyforrás lehet, hiszen bútorgyártás során is alkalmaznak olyan vegyi anyagokat, illetve ragasztókat, melynek oldószere tartalmaz formaldehidet.

Ebben az esetben érdemes olyan bútort vásárolni, mely természetes anyagokból készült. Semmiképpen ne válasszunk műanyagot, se préselt fát, mely formaldehid felhasználásával készül.

A legjobb választás a tömörfa bútor, mely olajjal vagy viasszal kezelt, mivel ez nem mérgező.

Tisztítószerek

A babaszobában a lehető legkevesebb vegyszert alkalmazzuk, mivel a legtöbb tisztítószer tartalmaz olyan vegyi anyagokat, melyek belélegezve károsak a szervezetre.

A szőnyeget lehetőleg gőztisztító géppel tisztítsuk vegyszer nélkül, az is tökéletesen megszabadítja a szőnyeget a szennyeződéstől, főként ha a babaszobába kizárólag cipő nélkül járkálunk be.

A portörléshez és a kisebb szennyeződésekhez használjunk mikroszálas tisztítókendőt, mely nem igényel vegyszert és így is hatékony.

Amennyiben mindenképpen valamilyen szennyeződés eltávolítására van szükség, akár a babakádban, akár a pelenkázón, akkor olyan tisztítószerrel tegyük azt, mely természetes növényi és ásványi alapanyagokból állnak. Ezek a tisztítószerek is nagyon hatékonyak, és nincs semmilyen káros hatásuk a levegőbe, illetve a baba légző szerveibe kerülve.

A falfestés, a levegő minősége vagy a padló biztonsága is érdekel a bababszoba biztonságával kapcsolatban? Olvasd el a terhesseg.hu cikkét!