Testsémafejlesztés 1. – A testrészek ismerete

üveggolyók, játék

Testsémafejlesztés 1. – A testrészek ismerete

üveggolyók, játékE játékgyűjteményben olyan fejlesztőjátékokat találunk, amelyek a 3-7 éves gyermekek fejlődését segítik, amelyek az épp aktuális szenzitív szakaszokra építve megelőzik, illetve korrigálják a képesség-, részképesség-hiányokat és/vagy azok kialakulását.

Érintő

Eszközök:
kézi szerek

A játék menete
A gyermek az óvónővel szemben áll, az óvónő különböző mozdulatokkal (érintés, ütögetés, nyomás, simítás stb.) megérint különböző testrészeket, megnevezi azokat (például: Festéktüsszentő nagyot tüsszentett, és csupa festékpöttyös lettél. Piros az orrod, zöld a hasad, kék a térded…) A gyermek utánozza (testrészek ismerete, szem-kéz koordináció, taktilis percepció, verbális percepció).

Kosárból kosárba

Eszközök

• labdák
  • babzsák