Testsémafejlesztés 2. – Az "oldaliság" alakítása

fejlesztő játékok

Testsémafejlesztés 2. – Az "oldaliság" alakítása

fejlesztő játékokE játékgyűjteményben olyan fejlesztőjátékokat találunk, amelyek a 3-7 éves gyermekek fejlődését segítik, amelyek az épp aktuális szenzitív szakaszokra építve megelőzik, illetve korrigálják a képesség-, részképesség-hiányokat és/vagy azok kialakulását.

Kezem-lábam

• szalag
  • kézi szerek

A játék menete
A gyermek jobb kezét szalaggal megjelöljük. Az óvónő a gyermek mellett áll, mozdulatokat mutat az egyik, majd a másik végtagokkal, a gyermek utánozza (szalagos kezét csípőre teszi, majd a másikat is, integet, majd a másikkal is, azonos oldali bokáját megfogja, majd a másikkal is, lábát térdben behajlítja, majd a másikat is…) (lateralitás, testrészek ismerete, szem-kéz, szemláb koordináció, vizuális-kinesztetikus keresztcsatornák, járás, taktilis percepció).

Lábjáték I.

• tornapad
  • zsámoly

A játék menete
A gyermek a pad mellett jár úgy, hogy a szalagos lábával a padon lépked, a másikkal a földön. A pad végére érve megfordul, és a másik lábával lépked a padon, a szalagossal a földön (lateralitás, szem-láb koordináció, kinesztetikus-téri keresztcsatornák, járás, taktilis percepció).

Lábjáték II.

• babzsák
  • labda
  • szalag

A játék menete
Szigetelőszalaggal 35-40 cm-es sávot ragasztunk a talajra. A gyermek kézi szereket vezet a vonalak között egyik, másik lábbal, különböző mozgásokkal (babzsákot szalagos talppal csúsztatja, labdát a szalag nélküli kézzel gurítja…) (lateralitás, szemkéz, szem-láb koordináció, kinesztetikus-téri keresztcsatornák, járás, taktilis percepció).

Írta: Kocsisné Juhász Éva
Forrás: ovonok.hu