10 ok, amiért biciklizzetek minden nap a gyerekkel!

gyerek bicikli tolás a folyó mellett

10 ok, amiért biciklizzetek minden nap a gyerekkel!

Miért elengedhetetlen a biciklizés gyerekkorban? Hogyan fejleszti a biciklizés észrevétlenül a kisgyerekeket? Tudtad, hogy napi 15 perc biciklizéssel jobban teljesíthet a gyerek az iskolában? Számos oka van, amiért érdemes beiktatni a biciklizést a család és a gyerekek napirendjébe.

Használjátok ki, ha jó az idő, és vegyétek elő a kerékpárokat, amikor csak lehetséges! A papasmamasmagazin.hu 10 okot is felsorolt, amiért érdemes minél gyakrabban elővenni a kerékpárt!

A legintenzívebb inger a mozgás

1. Az idegrendszer érésének legaktívabb időszaka a 0-5 éves kor, az agy számára a legintenzívebb inger: a mozgás. A mozgás, így a kerékpározás is, nem csak a fizikai erőnlétet tartja karban, hanem jó hatással van a mentális képességekre is.

2. Mivel a mai gyerekek vészesen keveset mozognak a szabadban, ezért bizonyos agyi pályáik kevésbé aktiválódnak. Tény, hogy a gyenge egyensúly és a gyenge mozgáskoordináció okai lehetnek a beszédfejlődési problémáknak, így a biciklizés, mint egyensúlyt és koordinációt igénylő feladat, kedvező hatással lehet a beszédfejlődésre.

Serkenti a neuronok termelődését

3. A kerékpározás serkenti a neuronok termelődését, ezzel segíti a kognitív teljesítményt. Már akár napi 15 perc biciklizés elegendő ahhoz, hogy a gyerek ügyesebb legyen az óvodában, jobban teljesítsen az iskolában.

4. A kerékpározás javítja az agyi fehérállomány rostjainak állapotát, főként a motoros működéshez köthető területeken.

5. Gyakori biciklizéssel javul a koordináció azáltal, hogy a fehérállományt tartja karban, amely az idegrendszeren belüli kommunikációt teszi lehetővé.

A felsorolás folytatása a papasmamasmagazin.hu oldalon olvasható.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.