Mire mentek a diákkedvezményetekkel?

Igazolvány.

Mire mentek a diákkedvezményetekkel?

Diákok, figyelem! A helyközi, távolsági bérleteken, utazási kedvezményeken túl számos helyen élhettek még a diákkedvezményetekkel. Sok esetben nem egyértelmű akcióról van szó, ezért könnyen elfelejthetitek kihasználni a lehetőségeket.

Az Eduline összegyűjtötte, hol és merre érdemes keresgélni, ahol biztosan olcsóbban hozzájuthattok tárgyakhoz, élményekhez, szolgáltatásokhoz. Ezeken a helyeken kopogtathattok a diákkedvezményetekkel:

Színház, mozi

pattogatott kukorica piros papírdobozbanAz olcsóbb (diákkedvezményes) mozijegyeket a legtöbben talán igénybe veszitek, de ne feledkezzetek meg az alternatív mozikban sem utánajárni a kedvezményeknek. A színházról már kevesebben szoktak tudni: általában személyesen a jegyirodákban, de jóval olcsóbb jegyekhez juthattok hozzá, ha megnéznétek egy-egy színházi előadást. Konkrét szabályokról, a fővárosi színházak kedvezményeiről írtunk legutóbb, itt találjátok meg a cikket.

Napi étkezés

A legnagyobb kincset és talán a legkihasználatlanabb forrást az étkezés jelenti. Sokkal több kifőzdében, étteremben van lehetőség diákkedvezményre, mint azt gondoljátok, legyetek résen, és olcsóbban megúszhatjátok a napi étkezés kérdését. Így könnyebben beleférhet egy szintén diákkedvezmény mellett igénybe vett kávézás, sütizés is akár.

Könyvtárakban, sportlétesítményekben és múzeumban is hasznát vehetitek a diákigazolványnak, az eduline.hu cikke mutatja, hogyan!