Ezek lettek 2019 legjobb gyerekkönyvei

rajzok, könyv

Ezek lettek 2019 legjobb gyerekkönyvei

Negyedik éve szervezi és osztja ki a HUBBY – Magyar Gyerekkönyv Fórum az Év Gyerekkönyve elismerést. A díjat független szakmai zsűri döntése alapján gyerekkönyvírói, ifjúsági írói, illusztrátori, műfordítói, valamint innovációs kategóriában adják át az előző évben megjelent, kiemelkedő alkotásoknak. Íme, 2019 legjobb gyerekkönyvei!

A Bookline kiemelten fontosan tartja – írják -, hogy az elkövetkező generációk már egészen fiatal korban könyvélményekhez jussanak, olvasásnépszerűsítő programjaikban pedig különös figyelmet fordítanak a jövő olvasóinak segítésére – írja honlapján megjelent cikkében a Bookline – így csatlakoztak az Év Gyerekkönyve Díjhoz, 2019 legjobb gyerekkönyveit keresve.

A Bookline támogatásával egyszerre segíti a szülők könyvválasztását és azokat az alkotókat, akik kiváló munkájukkal újra és újra megörvendeztetik a gyerekeket – és a remények szerint a felnőtt olvasókat is.

2019 legjobb gyerekkönyvei

Az Év Gyerekkönyv írója 12 év alatti kategóriában:

Keresztesi József a Csücsök, avagy a nagy pudinghajsza című könyvével

Nagy a bánat Sütiországban, mióta Vérpuding elrabolta a királylányt. Hiába jönnek a lovagok: a bősz Barátfüle, a marcona Vadalmatorta és a többiek, egyikük sem tudja kiszabadítani a szépséges Csokisminyont. Nem segíthet itt más, csak Csücsök, a Hős Kiflivég, János vitéz és Muhi Andris méltó utóda a királylánymentő üzletágban.

Mészáros Márton – Irodalomtörténész (zsűritag) szerint:

A történet épp úgy támaszkodik a népmesei hagyományra, mint az angolszász nonszensz költészeti tradícióra. Az ismert klisék meglepő, és így a felnőtt olvasó számára is élvezhető módon, ironikus fordulatokban tárulnak elénk.

Az Év Ifjúsági Könyv írója 12 év feletti kategóriában:

Zágoni Balázs: A Gömb című könyvével

Az Európai Unió felbomlik. Az országok városállamokra esnek szét, a nyugdíjasok első lázadását újabbak követik, megjelenik a röghöz kötés és a neojobbágyság. A gyerekek öröklik szüleik adósságait, ezért csak egyetlen módja van, hogy az ember ne legyen haláláig a Város szolgája: ha csatlakozik a falon kívüli kolóniák egyikéhez.

A tizenhárom éves Vik egy gombászkolóniában él, az egy évvel idősebb Ajla pedig a Városban. A fiú minden nap a túlélésért küzd, a lánynak sejtelme sincs, mi történik a falon túl. Mielőtt a sorsuk összefonódik, Vik találkozik a rejtélyes eredetű Gömbbel, és ez örökre megváltoztatja az életét.

A Fekete fény sorozat első kötete eredeti hangú kalandregény, amely egy számunkra ismerős vidék lehetséges jövőjébe vezeti el olvasóit.

Návai Péter – Magyartanár (zsűritag) szerint:

A lebilincselő írói bravúroknál már csak a kalandok közé eldugott kérdések izgalmasabbak. Merre tart a világunk? Mi lesz utánuk? Hogyan lehet szilárd értékeket átmenteni, egy olyan közegbe, aminek elsődleges meghatározója a képlékenység? A mi jelenünkben ezek a kérdések többségükben még nyitott végűek, de saját válaszaink megtalálása lényegi lesz.

A teljes cikkért kattints a Bookline oldalára!

Képek: Bookilne.hu