Így teremts karácsonyi hangulatot gyerekekkel

Kezdetét vette a karácsonyi időszámítás, minden nappal közeledünk az ünnepekhez. A gyerekek különösen elevenek és izgatottak, a felnőttek idegesek az ünnepi előkészületek miatt. A karácsonyra hangolódás nem mindig egyszerű. Íme néhány mentőötlet, hogyan tedd emlékezetessé az adventi időszakot gyerkőceid számára!

Az advent a várakozásról szól. A keresztény hívők várják Krisztus születését, a nem hívők pedig a szeretet ünnepére készülnek. Egy várakozás akkor szép, ha közös élményekkel tesszük emlékezetessé. Azok lehetnek a legmaradandóbbak, melyekre nem is gondolnánk… Az Anyanet oldalán Jász Veronika írását olvastuk.

1. Jótékonykodjatok!

Tanítsd meg gyermekednek, hogy a karácsony nem csak az ajándékbeszerzésről szól, hanem ő is szerezhet örömet másoknak. Egy doboznyi apróság, használt játék, ruha nem kerül sokba, mégis nagy segítség a rászorulóknak. Gyermeked pedig minden bizonnyal élvezni fogja a szortírozást, válogatást, csomagolást. Teremts szokást az adakozásból!

2. Készítsetek karácsonyi forró csokoládét!

Remek hangulatteremtő egy bögre forró csokoládé, melynek elkészítéséhez a régóta polcon heverő csokoládék, csokimikulások prímán felhasználhatóak. Készítsétek el együtt a melengető, forró italt egy zimankós, barátságtalan munkanap után, amikor mindenkinek jólesik az édes kényeztetés! Tejszínhabbal, pillecukorral díszíthető.

3. Süssetek mézeskalácsházat!

Ha karácsony, akkor mézeskalács. Nemcsak díszek formájában kerülhet a fára, hanem készíthetünk mesebeli házikót is belőle. Eléggé időigényes, de megfelelő, letölthető mintákkal formás kis házikókat fabrikálhatunk a karácsonyfa alá.

4. Készítsetek betlehemet!

Bármilyen anyagból és hozzávalóból csinálhattok betlehemet, nem a minősége vagy a tökéletessége a lényeg, hanem, hogy együtt dolgozzatok rajta. Elkészítése közben feleleveníthetitek a karácsony történetét, majd a kész betlehemet körülülve a gyerekek ismételhetik el a sztorit.

5. Beszélgessetek a várakozásról!

Az advent tehát várakozás. Várakozás a karácsonyra, Jézus születésére, ha úgy tetszik. A programok mellett szánjatok rá időt, hogy átbeszéljétek, miért is fontos türelmet és várakozást tanulni a rohanó, mindent azonnal akaró világunkban. A család minden tagja elmondhatja, neki mi a legnehezebb a türelmes várakozásban. Így díszekkel, zenékkel, lelki és testi útravalókkal érkeztek meg szentestére a karácsonyfa alá.

És hogy mi mindennel lehet emelni az ünnepi készülődés hangulatát? Olvassátok el az anyanet.hu cikkét, szuper ötleteket találtok benne!