15 éves a Felelős Szülők Iskolája – van mit ünnepelni, van miért hálásnak lenni!

15 éves a Felelős Szülők Iskolája

15 éves a Felelős Szülők Iskolája – van mit ünnepelni, van miért hálásnak lenni!

Idén 15 éves a Felelős Szülők Iskolája, amit egy személyes élettörténet hívott életre 2010-ben. “Kezdetektől a szemléletformálás, az érzékenyítés a szülővé válás megsegítése a célunk, amit egy hatalmas elszánt, szakértő csapattal viszünk évek óta. Hálás vagyok a misszióért, hálás vagyok a közösségünkért és azért is, hogy szükség van a munkánkra, mert boldog gyerekeket csak boldog felnőttek tudnak nevelni. A szülőség tanulható és hibázni ér.” – fogalmaz Tibenszky Moni Lisa, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője, akivel az országos terjesztésű, kulturális-turisztikai magazin, a Kirándulj Nálunk! – készített címlapinterjút a saját elhívásáról és a Felelős Szülők Iskolája működéséről. A cikket Bacsy Gergő szerkesztette, az igényes szakmai és emberi munkájáért külön köszönet. A cikket változtatás nélkül itt közöljük.

 

 

Lisa marketing-kommunikációs szakember, újságíró és tréner, a Felelős Szülők Iskolájának alapítója és vezetője. Több mint 15 éve dolgozik azon, hogy hidat építsen a szülők, pedagógusok és szakemberek között, segítve őket a tudatos nevelésben és oktatásban.

Munkájában a szülői és pedagógusi szerep tanulhatóságát hangsúlyozza, kiemelt figyelmet fordít az önismeretre, az érzelmi intelligencia fejlesztésére és a digitális világ kihívásaira. 140.000 fős online közösséget, több ezer pedagógust támogató szakmai platformot és 20.000 fős hírlevél adatbázist épített.

Számos előadást, tréninget és konferenciát tart, rendszeresen szerepel televízióban, rádióban és podcastokban. Önkéntesként dolgozik a Suli Nyugi és az UNICEF szervezetében, a KórházSuli nagykövete, valamint aktív szerepet vállal társadalmi kezdeményezésekben.

 

Tibenszky Moni Lisa

 

Hogyan indultál el az utadon?

Közgazdasági területen végeztem, kommunikáció és marketing a szakterületem. Hét évig vezettem egy kommunikációs ügynökséget, mindig az oktatás és kultúra területén dolgoztam. A karrierem folyamán sok multicéggel, civillel és az állami szférával is dolgoztam és a piaci, üzleti szempontok mellett számomra mindig kiemelt fókusz volt az értékteremtésen. Szakmai és emberi kémia, ami alapja a hatékony együttműködésnek. Azt gondolom, hogy az emberi kapcsolatok adják az igazi értéket és boldogságot. Mindig is kiemelt szerepet játszottak az életemben és a munkámban is, hiszen minden tevékenységem középpontjában a közösség, az együttműködés és a fejlődés áll. A legnagyobb gazdagság számomra nem a pénzben mérhető, hanem a humán szinergiákban, emberi kapcsolatokban, a közösen elért eredményekben és az együtt átélt pillanatokban. Mindenkinek van egy személyes missziója, ami fontos számára vagy amiben mobilizálható és ez ad egyfajta fókuszt, célt az életében, én ezeket az embereket, ügy-gyárosokat szeretem összehozni és segíteni.

A szülővé válás az egyik legnagyobb változás az életben. Hiába beszélünk felkészítésről, ismeretekről, tanácsokról, az élet mindig hoz váratlan helyzeteket. Nálunk egy egészségügyi komplikáció okozott hirtelen átrendeződést az életünkben. Az ilyen pillanatokban az ember kénytelen megállni és újraértékelni mindent. Az életem egyik fő mottója: “veszteségből nyereség”. Hiszem, hogy a nehéz, szomorú vagy fájdalmas helyzeteket át lehet keretezni, és abból lehet építkezni. Ez az élmény alapjaiban formálta meg a gondolkodásomat és késztetett arra, hogy létrehozzam a Felelős Szülők Iskoláját. Egy olyan közösséget szerettem volna építeni, amely támogatást nyújt a szülőknek, pedagógusoknak.

 

Akkoriban még kommunikációs ügynökséget vezettem, kulturális és oktatási projekteken dolgoztam. De a saját életeseményem hatására – ami az a bizonyos STOP tábla volt az életemben, amit észre kell venni – elindult bennem egy hála által vezérelt társadalmi misszió. Az első előadásunkat Ranschburg tanár úr tartotta, és azon főként a koraszülésben érintettek vettek részt. Egy sorsközösség jött létre, ahol mindenki tudta, milyen kihívásokkal néz szembe egy család, amikor egy baba előbb érkezik vagy egészségi problémával küzd.

Ekkor kezdtem el írni, amikor még alig létezett a blogműfaj. A személyes traumám indított el ezen az úton, és rengeteg visszajelzést kaptam, hogy mennyire szükség van megerősítésre, a tabuk felfedésére a szülő, család témakörben. Sokan izolálva érzik magukat a problémáikkal, főként információhiány miatt. A szülővé válás egy folyamat, amelynek biológiai és mentális része is van, mégis ezt senki sem tanítja és itt nem a szexuális felvilágosításra gondolok. A jogosítvány megszerzéséhez szükséges a KRESZ, de a szülőséghez nincs ilyen rendszer. Ez egy nagyon nagy hiányterület. Az én kommunikációs szakmai hátterem segített abban, hogy ebből a misszióból egy közösség és egy kezdeményezés nőjön ki. Cikkek, videók, interjúk születtek, és az elmúlt 15 év gyorsan elszaladt. Az a kis mag, amely az én élettörténetemből indult, mára egy hatalmas közösséggé vált szakértőkkel, előadásokkal, programokkal. Azóta átéltünk egy nehéz Covid-időszakot, a környezetünkben zajló háborúk és a bizonytalanság érzése pedig fokozza az információhiányt a családokban. Éppen ezért manapság nagyobb szükség van az edukációra, mint valaha. Egyfajta útjelző szerepet tölt be a Felelős Szülők Iskolája, előadásokkal, tréningekkel, cikkekkel, videókkal nagyon változatos témákban, legyen ez az érzelmi nevelés, mozgásfejlesztés, pedagógiai módszerek vagy akár a kamaszok mentális felkészítése a vizsgákra. Társadalmi vállalkozás vagyunk, hidakat építünk és informálunk a gyerekek érdekében. A weboldalunkon például közel ötezer szakmai cikk található. Van egy 20 ezres hírlevél adatbázisunk, és évente több száz eseményt szervezünk, amelyek gyakran felkérésre valósulnak meg. Nagyon sok tréninget tartunk, és a munkánk középpontjában mindig a pedagógusok, szülők és gyerekek közötti párbeszéd elősegítése áll, hiszen ennek a végső kedvezményezettjei a gyerekek.

 

Felelős Szülők Iskolája csapat

 

Újságíróként és tartalomgyártóként mindig is úgy gondoltam, hogy minden egyes beszélgetés formálja az embert. Rengeteg inspiráló szakemberrel volt szerencsém interjút készíteni, például Vekerdy Tamással, Pál Ferivel, Kádár Annamáriával, akikkel sok esetben baráti kapcsolatot is kialakítottam. Kádár Annamáriával több előadást is tartottunk.

Balatoni József, alias Jocó bácsi menedzsmentjét 8 éve visszük, Jocó kivételes személy, pedagógus és szakértő, annyira sokat tanultam tőle, több tucat előadást, beszélgetést tartottunk már közösen, mindig megtud lepni, azzal a vérbeli pedagógus hozzáállással, ráérzéssel és bátorsággal, ahogy Ő tanít és érzékenyíti a kamaszokat, szülőket.

Nagy öröm, hogy több pszichológus kollégával is együttműködhetünk, Szigeti Mónika, klinikai szakpszichológus, aki a kiégés megelőzés területén segít főként a pedagógusok esetében, Szigeti Rékával, aki a Suli Nyugi anyukája és egészségpszichológusként van velünk, de akár Fegyverneki Gergő, digitális pedagógiai szakértő, aki a DIGI DILI programjával edukál minket a biztonságos net használatra és nem utolsó sorban dr. Guld Ádám, aki média és társadalomkutatóként hatalmas tudással rendelkezik a generációs együttműködés témájában, kiváló tudója a Z generáció szokásainak, motivációjának, ami ismeretében sokkal közelebb tudunk kerülni a diákokhoz. Ez csak ízelítő a szakértőink boardjából.

Dr. Guld Ádám

Dr. Guld Ádám

 

Időközben én magam is segítői szerepbe kerültem. Az elmúlt két évben elvégeztem a sportmentál tréneri képzést, valamint a life és business coaching vizsgát tettem és segítőként dolgozom. 12 éves kortól felnőtt korig tartok tréningeket és egyéni konzultációkat, mert hiszek a mentális erőforrások feltérképezésében és használatában. Az önismeret, a kommunikációs stratégiák és készségek elsajátítása mind olyan soft skillek, amelyekre ebben a gyorsan változó világban nagyobb szükség van, mint valaha. Ezek tanulhatók és fejleszthetők, és én abban segítek, hogy ezt minél többen felismerjék és alkalmazzák. Ez egy fantasztikus élmény számomra, hiszen olyan felismerésekhez segíthetem hozzá a klienseimet, ami saját magukhoz mutat utat, ezután sokkal magabiztosabbak, könnyebben kezelik a stresszhelyzeteket és megerősödnek a határhúzásban is. A módszerek a kamaszok vizsgaparájában ugyanúgy működnek, mint a multicégnél dolgozó vezetők esetében. Nagy öröm, amikor pozitív visszajelzéseket kapok, ami igazolja ennek az útnak a helyességét.

 

Felelős Szülők Iskolája közösség

 

Time management?

A time management kapcsán fontos felismerni, hogy egy átlagos szülőhöz képest valóban sokkal több szerepben működöm egyszerre: sportmentál tréner, kamasztréner, life coach, újságíró-és marketinges szakember, televíziós és rádiós interjúalany, podcastkészítő, előadó mind online, mind offline. Ez rengeteg tevékenység, és csak tudatos szervezéssel lehet kézben tartani. Az egyik legfontosabb dolog, hogy el kell engedni a maximalizmust és a perfekcionizmust. Meg kell engedni magunknak, hogy ne férjen bele minden egy napba, és hogy néha hibázzunk. A delegálás képessége kulcsfontosságú, ami sokaknak nehéz – nekem is. A coaching módszerek ebben rengeteget segítenek nekem is, hiszen az időmenedzsmentet tudatosan kell kezelni. Az Eisenhower-mátrix nagy segítség ebben: fontos és sürgős feladatokat kell előtérbe helyezni, míg a kevésbé lényegeseket idővel elengedni. Emellett a személyes jóllét is kiemelt jelentőségű. Segítőként csak akkor tudok hiteles lenni, ha saját magammal is foglalkozom. Az önképzés, a pihenés, a töltődés ugyanúgy a heti terveim része, mint az előadások vagy a coaching ülések. A mozgás kiemelt szerepet kap, mert az mentálisan és fizikailag is feltölt. Az újratervezés elengedhetetlen, hiszen a sokféle program, a vidéki vagy külföldi munkák folyamatos alkalmazkodást igényelnek. A gyors döntéshozatal és a prioritások meghatározása kulcsfontosságú. Az újratervezés az egyik kedvenc szavam – mert ez az élet szerves része

Egyszavas játék! Egyszavas kérdésre egyszavas válasz.  

Család – Szeretet.

Szülő – Felelősség.

Oktatás – Reform.

Idő – Újratervezés.

Élet – Have fun.

Boldogság – Útkeresés.

Célok – Fókusz.

Ezek a szavak tömören összefoglalják azt a gondolkodásmódot, amely végigkísér az életem során.

 

kamasztréningek

 

A Facebook-követőitek száma elérte a 140 ezret, ami óriási felelősséget jelent. Ezt hogyan élitek meg?

Ez hatalmas elérés, és számunkra ez nem teher, hanem inkább egy lehetőség és felelősség. Egyfajta boldogság, hiszen szükség van a munkánkra. Az online jelenlét mellett azonban sokkal több történik a háttérben. Évente több mint 200 eseményt szervezünk, előadásokat tartunk művelődési házakban, iskolákban, óvodákban és nyilvános rendezvényeken. A közösségi média több milliós elérést tesz lehetővé számunkra, de a legfontosabb számunkra az interakció és a párbeszéd. Nem csupán egyirányú kommunikációban gondolkodunk, hanem aktívan figyelünk arra, hogy milyen igények merülnek fel a szülők, pedagógusok és gyerekek részéről, milyen történések vannak a világban, amire azonnal reagálni kell, pl. amikor kitört a szomszédunkban a háború, aznap már online videós tartalmat tettünk közzé pszichológus kollégák szakmai tanácsaival, hogy miként támogassuk mentálisan a gyerekeket, akik addigra már a telefonjukra a kortársaiktól számtalan véres és ijesztő képet kaptak. Tartalomgyártásunk során közszolgálati szemléletet követünk, noha piaci szervezetként működünk. Társadalmi vállalkozásként definiáljuk magunkat, ami azt jelenti, hogy jelentős részben önkéntes munkával kapcsolódunk különböző szervezetekhez. Én magam az UNICEF és a Suli Nyugi önkéntese vagyok, valamint a Kórházsuli jószolgálati nagykövete. Tagjai vagyunk az Edison platform gondolkodói körének is. Ezek a Szervezetek kiváló munkát végeznek, csak együtt tudunk védőháló lenni és támogatni akár a betegeket, akár a mentális problémával küzdőket.  Az önkéntesség pszichológiájában nagyon hiszek, ezt tanítom a kamaszoknak is mert, ugyan Te adod az időd, a szakmaiságod, de sokszor olyan pillanatokat és visszajelzéseket kapsz vissza, ami mindennél többet ér.

 Az együttműködés és a közös célok mentén haladunk előre, mindig a fejlődést tartva szem előtt. Hiszünk abban, hogy a folyamatos visszajelzések által lehet igazán hatékonyan működni. Ezért mindig igyekszünk megkérdezni, hogy mi hasznos a közösség számára, legyen szó akár kamaszokról, akár felnőttekről. Ez nemcsak a weboldalunkra vagy a közösségi médiára érvényes, hanem például a webináriumainkra is. Legutóbbi példaként említhető, hogy 24 óra alatt betelt egy 500 fős webináriumunk, amely az ADHD figyelemfelismerésére és fókuszfejlesztésre összpontosított tanárok számára, kiváló szakértőnk, Sólyom Brigitta, pszichopedagógus előadásában. A nagy érdeklődésre való tekintettel több ezer emberhez eljuttattuk az anyagot. Emellett működtetünk egy tanárklubot, ahol több ezer pedagógus ingyenesen férhet hozzá szakmai tartalmakhoz.

 

Sólyom Brigitta

Sólyom Brigitta

 

Szeretünk olyan kezdeményezéseket megvalósítani, amelyek a hiányterületekre reagálnak és azokat kiegészítik, anélkül, hogy átvállalnánk az oktatás állami vagy piaci szereplőinek feladatait. Egyfajta ernyőszervezetként működünk, és szívesen működünk együtt mindenkivel, aki a gyerekek fejlődését és jólétét támogatja. Természetesen az energia és humánerőforrás kapacitásaink határt szabnak a lehetőségeinknek, de mindig azt tartjuk szem előtt, hogyan lehetne jobb a gyerekeknek.

Ahogy Vekerdy tanár úr mondta, nem boldog gyerekeket kell nevelni, hanem olyanokat, akik néha küzdenek, szenvednek, de végül elérik a saját nyugvópontjaikat, és abból merítenek erőt a továbblépéshez. A fejlődés folyamatos tanulás, ahogyan a szülőség is. Fontos, hogy szülőként képesek legyünk beismerni, ha hibázunk, és bocsánatot kérjünk a gyerekeinktől. Hiszen hibázni ér. Egy dolgozat például nemcsak arról az érdemjegyről szól, amit kaptam érte, hanem a hibák felismeréséről is, azok megértéséről is, hogy miben voltunk jók vagy kevésbé jók, és hogyan tudunk tovább fejlődni, de ehhez meg kell nézni azt a dolgozatot és ez nem evidens a gyerekeknek, de talán nekünk, felnőtteknek sem.

 

Balatoni József

Balatoni József

 

Idealistának tartom magam, hiszem, hogy mindig a jobb felé kell törekednünk, és hogy a közösségben hatalmas erő rejlik. Az online és az offline közösségek másként működnek, de az utóbbiaknak is megvan a varázsuk. Kamasztréningeken, például Jocóval (Balatoni József – a szerk.) közösen tartott felvételi előkészítőkön, rendszeresen látjuk, hogy a fiatalok kezdetben feszengenek. Egy energizáló feladat, egy beszélgetés, egy biztonságos környezet azonban segít abban, hogy délutánra már megnyíljanak és megosszák a legféltettebb gondolataikat is. Ez az a figyelem és empátia, amely lehetővé teszi, hogy önmaguk lehessenek. Sokféle gyerek, kamasz jön egy-egy tréningre, beszédes, halk, félénk, nagydumás. A diverzitás óriási előny, hiszen, ha felismerjük, hogy amiben én nem vagyok erős, abban más kiváló lehet, akkor a képességeink kiegészíthetik egymást, és együtt valóban nagy dolgokat érhetünk el.

 

Tibenszky Moni Lisa és Vargacz Alexandra, a Felelős Szülők Iskolája vezetői

Tibenszky Moni Lisa és Vargacz Alexandra, a Felelős Szülők Iskolája vezetői

 

Felelősek a mai szülők?

A mai szülők felelőssége összetett kérdés. Sok családban az emberek egyre inkább izolálódnak, amit nagyrészt a digitális tér hatása erősít. Kevés helyen látni erős, tudatos kereteket és szabályokat, hiszen a többgenerációs családmodell háttérbe szorult, így a gyerekek kevésbé találkoznak különböző mintákkal. Az élet egyre gyorsabb tempót diktál, és kialakult az úgynevezett “centrifuga gyerekek” jelenség, amikor a fiatalok hétfőtől péntekig folyamatosan pörögnek, a szülők és a tanárok példáját követve. A túlzott stressz és a megfelelési kényszer sokaknál krónikus idegességet okoz. A családoknak meg kell teremteniük azokat a pillanatokat, amikor valóban jelen lehetnek egymás számára. Már az is nagy változást hozhat, ha napi tíz percet szánunk egy közös beszélgetésre, egy vacsorára, egy séta vagy egy közös játék formájában. Nem feltétlenül a klasszikus családi vacsorák jelentik a megoldást, hanem az, hogy minden család megtalálja a saját módját a kapcsolódásra. Egyre több szülő ismeri fel ennek a fontosságát, és a digitális detox egyre népszerűbb megoldásként jelenik meg, legyen olyan amikor csak „mi” vagyunk, teremtsünk helyet a lelkünkben is az infosztrádáról kilépve. Ha nem figyelünk tudatosan az időre, könnyen előfordulhat, hogy a hétfő és péntek közötti rohanásban észre sem vesszük, milyen gyorsan telik az élet. Ahhoz, hogy megéljük a pillanatokat, tudatosan ki kell merevíteni a képet, meg kell állni egy pillanatra. Az önismeret kulcsfontosságú ebben a folyamatban. Ha tisztában vagyunk azzal, hogy mi tölt fel minket, mi a szeretetnyelvünk, vagy mi fontos a családtagjainknak, könnyebben találunk olyan közös pontokat, amelyek összekapcsolnak bennünket.

 

Fegyverneki Gergő

Fegyverneki Gergő

 

A mentális védőháló, a rugalmas érzelmi alkalmazkodó képesség, amelyet a család adhat, meghatározó szerepet játszik a gyerekek életében. Ez a reziliencia, amelyből később egy vizsgahelyzetben, egy konfliktusban vagy akár egy állásinterjún is meríteni tudnak. Fontos az is, hogy milyen narratívával indulnak neki az életnek: “Mi vagyunk a Kovácsék, akik mindig mindent megoldunk” vagy “Mi vagyunk a Kovácsék, akik mindig elrontanak mindent” – ahogy Kádár Ancsa mindig meséli, szülőknek felelősségük van abban, hogy milyen útravalót adnak gyermekeiknek.

A felnőtteknek magukra is érdemes ránézniük. Sokan úgy hordozzák magukkal a gyerekkori traumáikat, hogy észre sem veszik, és ezek a tudat alatti mintázatok később újra és újra felbukkannak az életükben. Az önismereti út nem mindig könnyű, nem mindig vidám, de elengedhetetlen ahhoz, hogy valóban tudatosan és kiegyensúlyozottan tudjunk élni.

Én a sportban hiszek, szinte mindenre jó. A sport és a mozgás pontosan ugyanazokat a boldogsághormonokat aktiválja, mint az online tér – az oxitocintól kezdve az adrenalinon át –, de a különbség az, hogy itt a valós helyzeteket éljük meg. Egy gyerek vagy egy felnőtt, ha elesik, ha konfliktusba kerül egy csapatjátékban, akkor megtapasztalja az erőviszonyokat, a kitartást és a problémamegoldást. Ezek az élmények hozzájárulnak a személyiségfejlődéshez, miközben maga az egyén csak játszik vagy sportol. A sport és a művészet az a két terület, amely valóban segíthet a gyerekeknek megtalálni az egyensúlyt az online világ és a saját önértékelésük között.

 

Felelős Szülők Iskolája kamasztréningek

 

Elbocsátó szép üzenet?

Először is egy hatalmas köszönet a pedagógusoknak mindazért, amit tesznek, és ahogyan teszik. Bár nem vagyok pedagógus végzettségű, nagyon sok pedagógussal dolgozom együtt, és elvitathatatlan, hogy óriási szerepük van abban, hogyan formálódnak a gyerekek már kisgyermekkoruktól kezdve. A szülői edukációban is kiemelkedő a szerepük, hiszen ők segíthetnek abban, hogy kereteket és határokat húzzanak meg.

Tudom, hogy a felelősség nagy, de fontos, hogy bátran vállalják ezt, és törekedjenek az együttműködésre, a kölcsönös visszajelzésre, mert csak közösen lehet ezt az utat járni. Én magam is mindig szívesen segítek kommunikációs kérdésekben vagy különböző csatornákon.

A legfontosabb tanácsom az lenne, hogy figyeljenek a saját mentális és fizikai egészségükre. A segítő szakmában dolgozók, így a pedagógusok is, csak akkor tudnak adni másoknak, ha saját maguk is feltöltődnek. Érdemes időben megállni és megelőzni a kiégést. Akár egy tanári jólét programon vagy tréningen való részvétellel, érdemes megadni maguknak az esélyt arra, hogy visszatöltsenek.

Soha nem felejtem el, amikor egy pedagógusnap alkalmával okleveleket osztottunk, és akármelyik pedagógusnak adtam oda, mindenki meghatódott és csorogtak a boldogságkönnyei. Sokan azt mondták: “Liza, 20 éve senki nem köszönte meg a munkánkat. Te vagy az első.” Ez mutatja, mennyire fontos az elismerés és a támogatás.

A pedagógusok munkája nélkülözhetetlen, és az ő elhivatottságuk, energiájuk és kitartásuk határozza meg a jövő nemzedékeinek sikerét. A közösség ereje és az egymásra való odafigyelés minden szempontból kulcsfontosságú. Együtt tanulunk, fejlődünk és tesszük jobbá a világot. Az oktatás, a szülőség, a közösségépítés mind-mind olyan tényezők, amelyek összekapcsolódnak, és amelyek segítségével hosszú távú változásokat érhetünk el. A cél az, hogy egy olyan társadalmat építsünk, ahol a tudás, az empátia és az összetartozás értékei érvényesülnek. Mert végső soron mindannyian ugyanazért dolgozunk: hogy a jövő generációja egy erősebb, tudatosabb és boldogabb világban nőhessen fel.

És hatalmas köszönet a szülőknek egy virtuális öleléssel együtt, mert akarnak és tesznek a gyerekeikért, az sem baj, ha néha elrontják, csak arra kérem Őket, Titeket, hogy soha ne adjátok fel, küzdjetek értük, adjátok meg nekik az érzelmi biztonságot, mutassatok példát.

És hála és hatalmas köszönet a CSAPATOMNAK, a Felelős Szülők Iskolája szakértőinek, önkénteseinek, követőinek, ügyvezetőtársamnak, Vargacz Alexandrának, akik nélkül nem ez és nem így lenne. Elkötelezett, szeretetteljes és szakmailag kiváló emberekkel dolgozom, akik mindig megérintik a szívem és a közönségünkét és olvasóinkét is és hiszem, hogy mindez szolgálja a gyerekek, a szülők, a tanárok és az egész társadalmunk egészségesebb szemléletét a nevelésben, oktatásban, együttműködésben.

———————————————————————————————————————————

 

15 éves a Felelős Szülők Iskoláaj

 

Felelős Szülők Iskolája – 15 éve a boldogabb gyerekkorért

Idén ünnepli fennállásának 15. évfordulóját a Felelős Szülők Iskolája, amely az elmúlt másfél évtizedben Magyarország egyik meghatározó közösségévé vált a szülői edukáció, a pedagógiai szemléletformálás és a gyermeknevelés támogatása terén. Küldetésük, hogy segítsék a szülőket, pedagógusokat és szakembereket abban, hogy a modern világ kihívásaira felkészülve, tudatosan és magabiztosan neveljék a jövő generációit.

A Felelős Szülők Iskolája egy olyan platformként működik, amely hidat épít a szakértők és a családok között. A kezdeményezés egy személyes elhivatottságból született, és mára egy sokrétű, interaktív közösséggé nőtte ki magát. Az indulás óta eltelt 15 év alatt számtalan előadás, tréning, konferencia és szakmai program valósult meg, amelyek közös célja a szülői szerep és az oktatás támogatása.

 

A Felelős Szülők Iskolája folyamatosan fejlődő és bővülő programokat biztosít a szülők és pedagógusok számára, többek között:

  • Szakmai előadásokat és konferenciákat, amelyek gyakorlati megoldásokat kínálnak a gyermeknevelés és oktatás aktuális kihívásaira.
  • Workshopokat és tréningeket a szülői kompetenciák fejlesztésére, az érzelmi intelligencia és az önismeret elmélyítésére.
  • Pedagógiai és mentálhigiénés programokat, amelyek támogatják az oktatókat és segítő szakembereket.
  • Online és offline edukációs tartalmakat, közel 5000 szakmai cikkel és gyakorlati tanácsokkal.
  • Interaktív közösségi eseményeket, ahol a szülők és pedagógusok egymással is megoszthatják tapasztalataikat.

 

A közösség ereje

Az elmúlt 15 év során a Felelős Szülők Iskolája egy több tízezres követőtáborral rendelkező, elismert társadalmi kezdeményezéssé vált. 140.000 fős Facebook-közösségük, több ezer pedagógus által követett szakmai platformjuk, valamint 20.000-es hírlevél adatbázisuk mind azt mutatják, hogy a tudatos nevelés és az edukáció iránti igény folyamatosan növekszik. A Felelős Szülők Iskolája mögött álló edukációs projektiroda több mint 20 szakemberrel dolgozik együtt, köztük pszichológusokkal, pedagógusokkal, társadalomkutatókkal és további segítő, szakmában dolgozó szakemberrel. Akiknek még köszönettel tartozom, Dr. Mangó Gabriella, hét gyermekes édesanya, orvos szakértőnk és Kenyeres András viselkedés biológus, aki személy szerint engem indított el a sport mentáltréneri pályámon.

Az elmúlt évek kihívásai – a digitális világ térhódítása, a világjárvány, a gyorsan változó oktatási környezet – mind azt bizonyították, hogy a szülőknek és pedagógusoknak nagy szükségük van hiteles, releváns és közérthető információkra. A Felelős Szülők Iskolája ebben nyújt segítséget: edukálnak, közösséget építenek és támogatást adnak mindazoknak, akik a gyerekek jövőjéért dolgoznak.

 

Felelős Szülők Iskolája közösség

A Felelős Szülők Iskolája közössége

 

A jövő felé

A 15 éves évforduló nemcsak ünneplésre ad okot, hanem egy újabb mérföldkövet is jelent. Céljuk, hogy továbbra is innovatív, interaktív és gyakorlati megoldásokkal segítsék a szülőket és pedagógusokat. Az új projektek, tréningek és közösségi események mellett szeretnének még nagyobb figyelmet fordítani a mentális egészség, a gyermekpszichológia és a fenntartható nevelési módszerek témáira.

Büszkék arra, hogy 15 éve segítenek családoknak, pedagógusoknak és szakembereknek abban, hogy a gyermeknevelés ne csak felelősség, hanem élmény is legyen!

 

Köszönik mindazoknak, akik velük tartottak és tartanak ezen az úton!

 

A Kirándulj Nálunk! magazin egy ingyenesen elérhető turisztikai kiadvány, amely immár nyolcadik éve segíti a Pedagógusokat az osztálykirándulások megtervezésében. A magazin egy 180 oldalas, turisztikai-kulturális ötlettár, amely részletesen mutatja be a kihagyhatatlan kirándulóhelyeket, programokat és látnivalókat, megkönnyítve ezzel a pedagógusok munkáját és a foglalások lebonyolítását. Évente kétszer – tanévkezdéskor és kora tavasszal – nyomtatott és online formában juttatjuk el országszerte több mint 7.200 óvodába valamint általános és középiskolába.

 

Ezen a linken érhető el az interjú webes lapozható változatban: webes interjú

Itt pedig az egész magazin, webes formában: webes magazin

 

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.