5 ok, amiért az édesanyád vagyok inkább, mint a pajtásod

anyuka nevet a kislányával

5 ok, amiért az édesanyád vagyok inkább, mint a pajtásod

Egyre divatosabb „cool” anyukának lenni; sokan manapság egyre tudatosabban nevelik úgy a gyerkőcüket, hogy az haverként, vagy legjobb barátnőként nézzen rájuk. De nem én. És az okom is megvan rá. (Több is!)

Az anyaság (és a szülőség) nagy része belülről, ösztönösen jön, de mindeközben rengeteg olyan eset is adódik, amikor igenis tudatosan, jól átgondolva cselekszünk így vagy úgy. Azt hiszem, nem lehet senkit bekategorizálni, felcímkézi, milyen anyuka; jó anya, rossz anya, laza anyuka, szigorú szülő… de azért bizonyos tendenciák felállíthatók, és még ha olykor nagyon nehéz is, muszáj következetesnek lennünk, és tartani magunkat ahhoz a képhez, amit kialakítottunk magunkról – írta a babanet.hu szerzője.

Nos, ez a kép számomra mindig is a középutat kereső, de ha kell, inkább szigorú, mintsem elnéző, mindent megengedő anyuka volt. Ezer és egy hisztin, balhén, feleselésen mentünk keresztül a két fiammal, de én akkor is kitartok e mellett az ideál mellett. Hogy miért? Elmondom…

Főleg kamaszkorában nem lesz haverság

„Nem vagyok a haverod, de még csak ahhoz hasonló sem.” Amikor a lurkód még csak 5-6 éves, könnyű nem összemosni a határt; függ Tőled, gondoskodsz Róla. Azonban később, kamaszkorban, sokan azt remélik, hogy ha laza haverként viselkednek a gyerkőcükkel, akkor az majd bevonja őket a magánéletébe és elmond nekik minden titkot. De ez nem fog megtörténni, és nem is kell, hogy megtörténjen. Az eltávolodás teljesen normális, a tekintélyed megtartása pedig fontos.

Nem a gyerek szeretetéért, hanem az ő érdekében cselekszem

Lehet, hogy nem tartasz menő anyának, de nem baj; nem is azért vagyok itt az életedben, hogy az legyek, hanem azért, hogy Belőled rendes pasit neveljek. A rendes alatt pedig azt értem, hogy tiszteld a nőket, udvarias, őszinte, tisztességes férfi cseperedjen Belőled. Ha a haverod lennék, ezeket biztos, hogy nem tanulnád meg tőlem. Nem baj, ha néha utálsz; egyszer hálás leszel nekem.

Tudják, kivel mit lehet megtenni

A kis kópék messziről „kiszagolják” a kedves, cuki anya-stílust, és akármilyen rosszul is hangzik, bizony gyakran visszaélnek vele. De ne aggódj, a legtöbben így kezdjük, engedékenyek és elnézőek vagyunk, aztán gyakorlatilag az első pofonnál hangnemet változtatunk.

Az ötpontos felsorolás folytatása és a teljes cikk elolvasható a babanet.hu oldalon, ide kattintva.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.