5 perces gyakorlat az önbizalom növelésére

5 perces gyakorlat az önbizalom növelésére

Érezted már, hogy bizonyos szituációkban nincs önbizalmad? Nem tudod kihozni magadból azt, amiről úgy véled benned van? Valami akadály, valami gát nem engedi, hogy a legjobb éned felszínre törjön? – írja a 365letszikra.hu.

Nos a jó hír az, hogy a legtöbben már éreztük így magunkat, sőt, sokunk egész életében gyötrődik azon, hogy átlépje “önmagát”. Hogy ebben mi a jó? Hogy klassz kis közösséget alkotunk. És a további jó hír, hogy az önbizalomhiány egy akadály, amit saját magunk építünk saját magunk számára. Kvázi, ha akarjuk, akkor akár le is bonthatjuk.

A legelső, amit egy gyereknek meg kell tanítani, az nem a számtan és a geometria, hanem az, hogy legyen önmaga. Erős, derűs, önbizalommal teli ember, aki – bárhová vesse is a sorsa – megbízhat önmagában. (Müller Péter)

Miért növeljük az önbizalmat?

Innentől kedzve a történet már kicsit bonyolultabb, mert az önbizalom hiányának különböző szintjei vannak. Egy cikkben teljesen mélyre nem lehet lemenni, de vannak egészen apró praktikák, amelyekkel trenírozhatjuk magunkat.

Az első és legfontosabb szabály, hogy szeresd és tiszteld magad!

Ez megvan? Egyáltalán gondolkodtál már ezen? Tudsz magadra szeretettel gondolni? Van, amire büszke vagy magaddal kapcsolatban? Tudod, hogy jó vagy benne? Ha igen, akkor már az első lépés megvan, hiszen ha önmagadról pozitív képed van, az hihetetlenül sok területre kihat:

  • minden reggel jobb hangulatban indítod a napodat,
  • nyitottabb vagy magaddal és a világgal szemben,
  • valószínűleg kevésbé vagy egyáltalán nem vagy irigy másokra,
  • könnyen és szeretettel fogadod mások sikereit, örömeit,
  • jobban teljesíthetsz a munkahelyeden,
  • magabiztosabb vagy, könnyebben hozol döntéseket,
  • … és még sorolhatnánk, a lényeg, hogy az önbizalomnak rengeteg pozitív hatása van az életünkre.

A cikk folytatása a 365letszikra.hu oldalon olvasható.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.