Lélek Koffein – Meddig hagyod lemerülni magad?
Amikor úgy érezzük, hogy nincs elég erőnk, vagy épp jókedvűen, energiával telitetten szeretnénk kezdeni a napot, akkor bedobunk egy kávét, van, aki a jó erős fekete presszóra esküszik, van, aki a habos lattéra… de vajon a testünk turbózása mellett eszünkbe jut-e a lélek koffein. A Lelkünk benne! elnevezésű önismereti kártyacsomag nem csak az én egyik személyes kedvencem, amit coaching ülések kezdetekor bevethetek energetizáló folyamat indításaként, hanem sokszor indítjuk ezzel a csoportos foglalkozásainkat is, és valóban, néha erőteljesebb gondolkozásbeli változást hoz, mint egy dupla presszó…
A Lélek Koffein egy kártyapakli, amiben kilenc hiteles, ismert ember osztja meg a gondolatait, kérdéseit, felütéseit egy-egy témában, lehet ez a kizökkentés, a figyelem, az útkeresés kérdésköre.
Két évnyi önismereti munka egy kártyacsomagban! Megálmodója Pauer Krisztina.
Személyes mantrák, önerősítő rutinok, bevált gyakorlatok olyan íróktól, szerzőktől, akiket ezzel a paklival a zsebünkbe tehetünk és mint egy jó barátot, súgót elő-elővehetjük szorult helyzetünkben, vagy épp, amikor van idő elmélyülni, meghallgatni saját gondolatainkat, de leginkább a válaszokat.
A kártyapakli lapjai felnőtteknek szólnak, de én többször használtam már kamaszoknál, mert Ők is értik és érzik a saját rendszerükben a kérdések létjogosultságát.
10×10 gondolat, 100 kártyán – egy pakli, ami akár baráti társaságokban, akár a családban, akár segítői munkában, de még egy közösségi, csapatépítő eseményen is jó célt szolgál. Nem tudsz hibázni, hisz mindegyik kártya üzen, célba talál, a válasz és a megoldás csak rajtad múlik.
No kíváncsi vagy, hogy Te milyen lapot húznál elsőként?
Az enyémet elárulom:
Első:
Pont elég! – a címe
Kádár Annamária, pszichológus a szerzője
„Ma az a normális, hogy felöltözöl olyan ruhákba, amiket azért veszel, hogy munkába járj, és autózol a dugóban, egy olyan autóban, amiért szintén fizetsz – hogy eljuss vele a munkahelyedre, ahol azt a pénzt keresed meg, amiből a ruhát és az autót veszed meg, és persze a házat, amit reggel otthagysz egész napra üresen, hogy dolgozz azért, hogy benne lakhass” – írta Ellen Goodman.
A lagom egy svéd – norvég eredetű szó, jelentése: nem is túl kevés, nem is túl sok, hanem pont elég. A lagom a tudatos mértékletesség dicsérete. Néha állj meg, lépj egyet hátra, majd próbáld meg kívülről figyelni az eseményeket és önmagadat. Mi az, ami neked pont elég? Mikor lesz elég a rohanásból? Hol van az életedben a végletek között a középút? Néha nem árt kiszakadni az elégedetlenség folyamatos versenyéből és megtalálni saját magunk lagomját.”
Második, mert persze hogy nem bírtam megállni, hogy még egy lapot húzzak:
Turistaként otthon – a címe
Balatoni József alias Jocó bácsi, történelemtanár, pályaorientációs konzulens, influencer a szerzője
“Az otthonunk, a lakóhelyünk a mindennapjaink része, így előbb-utóbb rutinná válik, észre sem vesszük, ami körülvesz bennünket, esetleg csak akkor, ha valami megváltozik benne. Holott minden település tele van értékekkel, csak a napi rohanásban elfelejtünk megállni és megcsodálni őket.
Amióta ráébredtem erre, időnként idegen turistaként próbálok viselkedni a saját városomban, és őszintén rácsodálkozom, mennyi szépség vesz körül, elég hozzá perspektívát váltani, vagy éppen csak felnézni.
Ilyenkor mindig újra megszeretem a helyet, ahol lakom, és érzelmileg is közelebb tudok kerülni az otthonomhoz, átlendülve a lezárt utcák, a lassan váltó lámpák vagy a dugók miatti bosszúságokon.”
Itt találsz további információkat: www.lelekkoffein.hu/lelekkoffeinkartyacsomag
Megszólítottam kilenc hitelesen önazonos embert, olyanokat, akik talán a legtöbbünknél messzebbre jutottak az önismereti úton, hogy mondják el, ők hogyan csinálják. Mi tölti fel őket, milyen praktikákkal lendülnek túl a mélypontokon, hogyan élik meg az örömöt, miként fordulnak oda másokhoz, mitől óvnának, mire biztatnának, mi a titkuk. Milyen szabályokhoz tartsuk magunkat az élet nevű társasjátékban, ha nem legyőzni akarjuk a többieket, hanem együtt nyerni velük. Tíz rövid tipp – mindössze ennyit kértem tőlük, és tizedikként magamtól is. Személyes mantrák, önerősítő rutinok, bevált gyakorlatok, apró küldetések, szokatlan perspektívák, sorsfordító üzenetek, lecsendesítő rituálék, megélt bizonyosságok, boldogságbonbonok. Ami összeállt így, sokunkat megtarthat. Persze nem old meg semmit helyettünk, de akár naponta adhat egy iránymutatást, új inspirációt, hogy rá tudjunk találni a saját utunkra. És ha megszólítanak majd, mi is tudjunk érvényes válaszokat adni. 10 × 10 gondolat, 100 kártyán – egy pakli, amely a lelkünknek oszt lapot. |