A pszichiáter figyelmeztetése – ez történik azokkal a gyerekekkel, akiknek mindent megengednek a szüleik

férfi rövid hajjal

Egy svéd pszichiáter figyelmeztetése arra vonatkozón, hogy mi történik azokkal a gyerekekkel, akik mindig csak azt teszik, amit ők szeretnének.

“Vajon a svéd engedékeny szülők egy szörnyeteg generációnak adtak életet?”, kérdezi Judith Woods, egy, a The Telegraph-ban megjelent cikkében. A cikkben azt taglalja, hogy a svéd szülők nagyfokú engedékeny nevelése egy olyan generációt hozott létre, melyből teljesen hiányzik az együttérzés, az empátiaírta a filantropikum.com.

David Eberhard pszichiáter szerint az ilyen közegben eltöltött gyerekkort rendszerint egy, az életben csalódott felnőttkor követ. A hat gyerekes pszichiáter szerint “ha egy gyereknek Nemet mondunk, az nem egyenlő a bántalmazással!”

Ugyanakkor Eberhard kijelenti: “A neveletlen és kezelhetetlen gyerekek korát éljük, és ez mind az engedékeny szülői magatartás kézzelfogható eredménye. A jelen társadalom elveszítette hajdani, jól bevált nevelési normáit, amikor egy neveletlen gyereket bármely felnőtt nyugodt szívvel rendre utasíthatott.”

Új könyvében, melynek sokatmondóan “Gyerekek a hatalmon” a címe, a svéd pszichiáter azokról a liberális gyereknevelési módszerekről ír, melyek kizárják a büntetést és a megszorításokat. E szerint minden szülőnek igyekeznie kell gyereke legjobb barátjává lenni, és semmiben sem ellentmondani neki.

A jelen társadalom számára az minősül jó szülőnek, aki felhagy a meggondolt, felnőtthöz illő viselkedéssel, és helyette azonosul a tinik felelőtlen életstílusával. Ez a fajta gyereknevelési irányvonal azonban már egyértelműen nem célra vezető, melyet mi sem bizonyít jobban, mint az egyre szaporodó iskolai incidensek.

“A jelen társadalom fiataljai 20 éves korukra már életuntságot, kiégettséget és csalódottságot produkálnak, mely bizonyos esetekben az öngyilkossághoz vezet, különösen a 15-25 év közötti lányok esetében”, mondja Eberhard.

Itt egy interjúban David Eberhard arról beszél, hogyan vették át a gyerekek a hatalmat: