Ennyi időt kell minimum kettesben tölteni egy tartós párkapcsolathoz
A párterapeuták ökölszabálya szerint létezik egy minimálisan együtt, kettesben töltendő idő, ami ahhoz szükséges, hogy egy párkapcsolat hosszú távon jól működjön. Különösen fontos ez a gyerek, gyerekek mellett, hiszen olyankor megsokszorozódnak a teendők, és könnyen elmaradhat a “pár” a kapcsolatból.
Egy párkapcsolatra vigyázni kell, fent kell tartani a tüzet – szokták mondani. De hogy is csináljuk mindezt? A mai felgyorsult világban az emberek hajlamosak elfelejteni, hogy egy kapcsolatot ápolni kell. Legyen az bármilyen kapcsolat, de egy párkapcsolatért, házasságért különösen sokat kell dolgozni – mondta Mihalec Gábor párterapeuta az InfoRádióban.
Mit nem hagyunk veszni?
Az időhiány sajnos az élet velejárója: munka, gyerek, házimunka, egyéb hátráltató körülmények, de ezek nem szabad, hogy a kedvünket szegjék. “Az élet már csak ilyen. Valamiből meg kell hogy éljünk, ott van a munkánk, a kötelezettségeink, de abban, ahogy az időnket beosztjuk, mégiscsak visszatükröződik az értékrendünk” – hangsúlyozta Mihalec Gábor.
A házasság részben olyan, mint egy hobbi
A hobbinkra is szánunk időt, miért ne tennénk ugyanígy a kapcsolatunkkal, házasságunkkal? A hobbira nem csak úgy esetlegesen, hanem sokszor előre betervezetten szánunk időt – a házassággal is ezt kell tenni.
“Ha a házasság fontos nekem, akkor erre is időt kell szánnom. Van egy ökölszabály a terápiás szakmában: a minimális követelmény, hogy egy házasság hosszú távon jól működjön, az heti egy este, havonta egy nap, negyedévente egy hétvége, és évente egy egész hét. Ennyi az a minimális idő, amit kettesben kell tölteni” – ajánlotta a terapeuta.
A lényeg tehát, hogy a házasság egy tudatos tényezővé váljon, és az ápolására előre tervezett módon erőfeszítéseket kell tenni.
A cikk teljes változata (a rossz párkapcsolati minták megváltoztatásáról szóló résszel) az Infostart oldalán olvasható.