Ezt fogadom meg szülőként 2019-re

rajz egy családról és piros szívről

Ezt fogadom meg szülőként 2019-re

Az újévi fogadalom nehéz műfaj. Pár nap – pár hét (pár óra?) után csökken a lelkesedésünk, aztán csalódottan eltesszük a listánkat a következő évre. Hátha akkor sikerül… Ezeket viszont érdemes megtartani!

A klasszikusnak számító fogyókúrás és cigarettás fogadalmak mellett a családi kapcsolatokról szóló ígéretek is gyakoriak. Most egy olyan, szülői fogadalmat mutatunk, amit igazán könnyű betartani, mert nem a tökéletességről szól. Inkább “csak” arról, hogy hozzuk ki a helyzetekből a lehető legjobbat – írta a lelkizona.blog.hu oldalon Czecz Fruzsina, pszichológus.

Én, ………………………… fogadom, hogy nem teszek felelőtlen, betarthatatlan ígéreteket.

De minden tőlem telhetőt megteszek azért, hogy 2019-ben:

– sok, minőségi időt töltsek a gyerekemmel.
– közösen reggelizzünk, vacsorázzunk.
– esti mesét olvassak.
– elmenjek a fellépésekre, ünnepi műsorokra, bemutatókra.
– jobban megismerjem a gyerekem barátait.
– keveset panaszkodjak.
– keveset vitatkozzak, veszekedjek.
– valóban figyelni tudjak a gyerekemre.
– csempésszek a napokba egy kis vidámságot.
– megőrizzem a játékosságomat.
– ne vigyem haza a munkahelyi gondokat.
– egyszerre legyek jó társ és szülő.

Nem várom el magamtól, hogy az év 365 napján betartsam mindegyik pontot.

Tudom, hogy lesznek, fáradt, nehéz és stresszes időszakaim. De nem hagyom, hogy ezek legyőzzenek, és a gyerekemen vezessem le a feszültséget.

Lehet, hogy néha szomorúnak lát majd, vagy meggondolatlan mondatok hagyják el a számat. Ígérem, hogy ezeket a helyzeteket lezárom és elmagyarázom neki.

Minden lehetőséget megragadok, hogy kimutassam a gyerekem iránt érzett szeretetemet.

Fogadom, hogy inkább élményekkel, mint tárgyakkal halmozom el a családomat.

(Forrás: Lelki zóna blog, Czecz Fruzsina)