Meddig maradjon otthon a gyerek anyával? Mire vágynak az óvodások?

baba arc közelről

Meddig maradjon otthon a gyerek anyával? Mire vágynak az óvodások?

Meddig maradjon otthon a kisgyermek anyával, és mikortól érdemes őt bölcsibe, oviba íratni? Hova vezet az, ha a gyerek túl korán kerül ki otthonról, illetve mi lenne az ideális a gyerek szempontjából? Popper Pétert pszichológus-írót idézzük.

Ha az anyuka mihamarabb szeretne visszatérni a munkába egzisztenciális vagy bármilyen más okok miatt, akkor ez nem kérdés. Ám sok szülő megengedheti magának a választás lehetőségét, csupán azzal nincsen tisztában, hogy a kisgyerek számára mi lenne az ideális.

Szakértők, barátok, ismerősök sokféle választ adnak erre. Ezzel kapcsolatban a papasmamasmagazin.hu egy határozott véleményt idézett, amit a 2010-ben elhunyt Popper Péter zseniális pszichológus hangoztatott egyik előadásán. A pszichológus kifejti véleményét arról, hogy szerinte meddig lenne ideális otthon maradnia a gyermeknek családi környezetben, illetve mikortól lenne érdemes őt gyermekközösségbe adni.

Félnapos óvoda

„A gyerek pszichés fejlődése szempontjából az lenne az optimális, ha a gyerek óvodás kor kezdetéig az anyukája mellett maradna. Az óvodás kor elérésével jót tesz a gyereknek egy fél napos óvoda. De csak egy fél napos! Azaz a gyerek délelőtt elmegy az óvodába, de ebédre hazamegy.” – mondja Popper Péter, aki saját maga készített felmérést erről. Az óvodás gyerekektől annyit kérdezett, hogy ők milyen anyukát szeretnének maguknak?

Az óvodás gyerekek több mint 70 százaléka azt így fogalmazta meg határozott elképzelését: ők “főző anyukát” szeretnének. „A gyerekek tehát olyan anyukát akarnak, aki megfőz egy ebédet” – foglalja össze előadásában a pszichológus.

Arról is beszélt, hogy mi lenne szerinte a helyes iskoláskorban – a cikk folytatása a papasmamasmagazin.hu oldalán olvasható.