Az anya-lánya kapcsolatot erősítő mondatok

Anya és lánya a természetben.

Az anya-lánya kapcsolatot erősítő mondatok

Az anya-lánya kapcsolat egy csodálatos, életen át tartó erős kötelék. De azért, hogy ez a kapocs minél szorosabb legyen, érdemes tenni is. Az alábbi mondatok segítenek az anya-lánya kötelék megerősítésében.

A Babaszobán az anya-lánya kapcsolat alapmondatairól olvastunk egy cikket.

Mindig meghallgatlak

Lesznek olyan dolgok az életben, amit fájdalmas lesz hallanod a lányodtól, de mégis tudnia kell, hogy mindig ott leszel, hogy meghallgasd, még az ilyen helyzetekben is. Anyaként nem biztos, hogy minden döntésével, választásával egyetértesz majd, de óriási bizalom a részéről, hogy még ezeket is el tudja majd mondani neked. Ezt az egészséges kommunikációt segíti az, ha gyakran elmondod neki, hogy te mindig meg fogod hallgatni őt. Így egészen biztosan te leszel az a személy, akihez támogatásért fog fordulni, és ki fogja kérni a véleményedet is, és így biztonságban érezheti majd magát.

Büszke vagyok rád

Azzal, hogy gyakran elmondod neki, mennyire büszke vagy rá, a lányodnak sokkal egészségesebb lesz az önbizalma. Egy kutatás szerint az idősebb gyermekek esetén a lányok 76%-a arról számolt be, ha egy súlyosabb, komolyabb döntésről van szó, még mindig a szülők véleményét értékelik többre a barátokénál. Azok a lányok, akik tudják, hogy az édesanyjuk büszke rájuk, bátrabban kérik ki az anya véleményét még felnőttként is.

Fontos a számomra, hogy megbízz bennem

A “Majd te is megérted, ha szülő leszel”, vagy “Ezt a te érdekedben teszem” mondatok éppen az ellenkező hatást, a tiltakozást képesek kiváltani a gyerekekből, ezekkel ugyanis azt üzeni a szülő, hogy ők még nem elég bölcsek, nem annyira értik a dolgokat, mint ő.

Ha a lányodnak ezekben a helyzetekben inkább azt mondod, hogy fontos, hogy megbízzon benned, azzal nem becsméreled a képességeit, hanem a saját érettségi szintedre emeled, ami sokkal pozitívabb üzenet. Így pedig jobban el tudja majd fogadni a döntést, amit az ő nevében hozol – még ha nem is tetszik majd neki minden szülői döntést, egy idő után meg fogja érteni, hogy csak az iránta érzett szeretetedből fakadtak ezek.

Szeretnéd tudni, melyek még azok a mondatok, amelyekkel erősíthetsz az anya-lánya kapcsolatotokon? Kattints a babaszoba.hu cikkére.