Így nevelj magabiztos, boldog gyereket

egy kisfiú ugrik

Így nevelj magabiztos, boldog gyereket

Hogyan segíthetjük gyerekeinket, hogy magabiztos, boldog emberekké válhassanak, akik képesek bízni a saját erejükben? A szülők többsége talán túlzott óvatosságból, féltésből vagy szeretetből korlátozza a gyereke fejlődését: nem engedi, hogy felfedezze a kicsi a környezetét és megismerje a világot. Ez elsősorban azért probléma, mert így a gyerkőcből később kevésbé lesz önálló, kiegyensúlyozott és boldog felnőtt.

Miként lehet a gyerekekből boldog, magabiztos és önálló emberkéket nevelni, akik képesek felelősséget is vállalni a tetteikért? A Családinet szerint ezekre érdemes odafigyelni.

A hála gyakorlása – a magabiztos jellemért

Ha valamiért hálás vagy, akkor az pozitív érzelmekkel tölt el. Ha gyakran érzel hálát, akkor előbb-utóbb megszokod, hogy a jó dolgokra koncentrálj, illetve csak azokat vedd észre. Érdemes megtanítanod a gyerekedet is hálásnak lenni, ennek legjobb módja, ha minden este felsorol pár pozitív dolgot, amiért hálás.

A kihívásokkal való szembenézés

A gyerekek többsége nem szeret szembenézni a nehézségekkel, a kihívásokkal, de a szülőknek tisztában kell lenniük azzal, hogy nem védhetik meg mindig a csemetéjüket a problémáktól, hanem meg kell tanítaniuk arra, hogyan oldják meg a gondokat. Ha te is szülő vagy, ezt tudatosítanod kell önmagadban, és arra kell nevelned a gyerekedet, hogy bátor legyen – de azért tudja, hogy bármiben számíthat rád. Ne oldj meg minden problémát helyette!

A teljes cikket a csaladinet.hu oldalán ajánljuk figyelmetekbe.

A Felelős Szülők Iskolája YouTube-csatornáján számos videót nézhettek meg, amelyben elismert gyermeknevelési szakemberek, ismert emberek mondják el tapasztalataikat, véleményüket a “Hogyan neveljünk boldog gyerekeket?” kérdésre válaszolva. Nézzétek meg például a Tapolyai Emőkével készült vírusvideónkat: