Szerelmes a gyereked?

Szív lufik repülnek az égen.

Szerelmes a gyereked?

Ha szerelmes a gyereked, akkor neked csupán ezt az egyetlen egy dolgot kell tenned!

Szerelmes, együtt jár, szakít, újrakezd. Tetszik, nem tetszik, tiltod, megengeded. Jaj, hogy lehet ezt elviselni? Herczegh Tímea gyermekpszichológust, három gyermek édesanyját kérdezte a Famiily.

Hogyan viszonyuljunk ahhoz, ha a gyerekünk szerelmes?

Szerelmes szív zsírkrétával.A szerelem ugyanolyan valódi tud lenni négyévesen, mint nyolcvanévesen. Mindenekelőtt tehát vegyük komolyan a gyerekünk érzéseit, akárhány éves legyen is. Ne pletykáljunk róla fennhangon, amikor ő is hallja (és akkor sem, amikor nem), ne árusítsuk ki az érzelmeit.

Mennyire kell „rajta lennem” az ügyön?

Úgy látom, a birtokló típusú szülők nehezen fogadják el, ha a gyerekük szerelmes lesz. Feltételeket szabnak („majd ha leérettségiztél!”), korlátokat állítanak fel („nem járhatsz ezzel a fiúval!”), mindenről tudni akarnak, benyomulnak a gyerek intim szférájába. Pedig itt

hátra kell lépned: ez a történet nem rólad szól.”

Mi van, ha nem tetszik a gyerekem választottja?

Fogd vissza magad. Ha kifejezed az ellenérzéseidet, netán tiltasz, azzal két tipikus reakciót válthatsz ki: a gyereked vagy elhagyja a szerelmét, de közben meghasonul önmagával, vagy csak azért is fejjel megy a falnak. Láttam én már dacból született házasságokat.

És ha tényleg úgy érzem, a vesztébe rohan?

Hagyd. Tudom, ez pokoli nehéz. De akkor neki valamiért egy ilyen típusú tapasztalásra van szüksége a személyiségfejlődéshez.

És mi a helyzet a komoly szerelmekkel? Az ott alvással? Stb, stb, stb? Sok-sok kérdés, amelyeket még körbejár a famiily.hu cikke. Olvasd el!