Tari Annamária előadásával folytatódik az „Apák szerepe a családban” sorozat Veszprémben
Tari Annamária előadásával folytatódik az „Apák szerepe a családban” című eseménysorozat az Agóra Veszprém Kulturális Központ és a Felelős Szülők Iskolája szervezésében. Ezúttal az online-offline tér libikókájáról, az elismerés keresés útjairól és ezek eltérő generációs megoldásairól is szó lesz majd.
Az ingyenesen látogatható Családbarát Szülő Klub célja, hogy neves szakmai előadók közreműködésével rávilágítson a családi szerepekre, a különböző életszakaszok sajátosságára, az online és offline életmintákra és nem mellesleg közös gondolkodásra sarkalljon.
„Hogyan neveljünk BOLDOG gyerekeket? – hangzik a kérdés, amire 10 éve keressük a választ a Felelős Szülők Iskolája baráti és szakmai közösségében. Több, mint 5000 cikk szól erről, érzelmi nevelésről, családi szerepekről, mentális fejlődésről, fejlesztésről a weboldalunkon. Ezúttal azonban személyesen találkozhatunk a 2020/2021-es tanévben megrendezésre kerülő, 5 alkalmas eseménysorozaton, ahová a legjobb előadóinkat hozzuk el a veszprémi közönségnek. Kisgyermekkortól a kamasz lázadásokig, megszületéstől az online jelenlét fázisáig, fejlődéslélektanról, „elég jó szülő” modellről, tekintélyelvű neveléstől az élménypedagógiáig, egészen az önazonosság kérdéséig beszélgetünk majd vendégeinkkel. Nagyon boldog vagyok, hogy jómagam lehetek a háziasszonya ennek a remek kezdeményezésnek.” – fogalmaz Tibenszky Moni Lisa, a Felelős Szülők Iskolája alapítója.
Elengedés online, offline
Előadó: Tari Annamária, klinikai szakpszichológus
október 29., csütörtök, 18 óra
„A szülők akkor jók, ha jó fejek: ha hajlandóak beszélgetni, ha haladnak a XXI. századdal, ha nem ijednek meg problémák esetén, ha nem bezzegelnek, ha azt tudják mondani: nem baj, majd kijavítod, nem baj, majd megbeszéljük, nem baj, majd megoldjuk és elérhetően ott vannak a kamaszok mindennapjaiban is.” – állítja a klinikai szakpszichológus. Előadásában kitér majd az online-offline tér „libikókájára”, az öröm és elismerés keresésének útjaira és ezek eltérő generációs megoldásaira. Beszél majd a következetes határok meghúzásáról a gyerekek online életét illetően, arról, hogy hogyan tud jól elengedni ma egy XXI. századi szülő, illetve a közösségi média identitásformáló szerepéről és arról, hogy miért nem tudja az online tér helyettesíteni a valódi közösségi élményeket.
Előadó: Tari Annamária, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, író, előadó. Publikációi és előadásai során leggyakoribb témái a generációs médiafogyasztási szokások, a generációk együttműködése, valamint az online tér és a közösségi média hatásai.
Kerekasztalbeszélgetés témái:
Hogyan találjuk meg a saját motivációnkat? Hogyan segíthetjük gyermekünket az önmegvalósítás útján?
Valós térben és az online térben megélt sikerek, kudarcok kezelése?
Mire tanít a sport – küzdelem dinamikája a gyerekeknél, felnőtteknél?
Apa-gyerek, Tanár-diák kapcsolatban az apa, a férfi szerepe
Miért van szükségünk példaképekre? Ki lehet példakép?
Kerekasztalbeszélgetés résztvevői:
Tari Annamária, klinikai szakpszichológus
Strommer László, Ironman, EB győztes, edző, testnevelés-gyógytestnevelés szakos tanár
Moderátor, háziasszony: Tibenszky Moni Lisa, újságíró, Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője
Esemény ITT
A részvétel díjtalan!
A rendezvény a CLLD pályázat TOP-7.1.1-16-H-073-9-01 – „Élmény, közösség, tudás” családi programok az Agórával keretein belül valósul meg.