Állítsuk meg az internetes zaklatást!

Állítsuk meg az internetes zaklatást!

Már érintett vagy, vagy még előtted áll?! Hogyan védhető ki az internetes zaklatás, és hogyan tud segíteni, aki tudomást szerez róla?

szerző: Skita Erika és Turáni Szabolcs

fotó: MTI, Oláh Tibor

mti foto_olahtiborkerekasztal beszélgetés: ápr. 23-án 15 órakor, Aranytíz Kultúrház

Miért érdemes foglalkozni a témával?

Ma az jelent valódi veszély a gyerekekre/kamaszokra, ha a kortársaik kezdik el zaklatni, kiközösíteni őket, kifejezetten bántó céllal terjeszteni róluk valamit, akár igaz, amit írnak, akár nem. Az interneten a személyes zaklatás hatásai felerősödnek, hiszen egyetlen kattintással megsokszorozható azok száma, akik tudomást szereznek róla, vagy éppen részt vesznek benne. A zaklatott fél ilyen támadások során leginkább úgy érzi, hogy nem tud tenni a vele szembeni zaklatás ellen, nincs kihez fordulnia, gyakran saját magát tartja hibásnak, hogy ez a helyzet kialakulhatott. Világszerte egyre több öngyilkos tizenévesről hallani, akik az internetes zaklatásból nem láttak más kiutat. Felmérések szerint a kamaszok felét érte már valamilyen inzultus az interneten.

Fontosnak tartjuk, hogy ne csak elméletekről és adatokról essék szó, így olyan szakértőket hívtunk meg a konferenciára, akik a megelőzéssel kapcsolatban, illetve a már kialakult zaklatási helyzet kezelését illetően is tudnak információval, segítséggel szolgálni. Nem az a kérdés, hogy mit ne tegyünk, hanem az, mit tegyünk, hogy visszaszorítsuk ezt a legérzékenyebb korosztályt érintő, egyre nagyobb teret hódító jelenséget.

 

Szeretnénk felhívni erre a problémára felhívni a figyelmet, hogy a diákoknak ne kelljen rettegve iskolába menniük, hogy a szülők és tanárok képesek legyenek segíteni, sőt, a diákok se csak úgy reagáljanak, hogy elfordítják a fejüket.

Állítsuk meg az internetes zaklatást! című kerekasztal beszélgetés

2013. április 23-án, 15:00-tól, az Aranytíz KultúrHázban

Meghívott beszélgetőink: Aáry-Tamás Lajos oktatási biztos

dr. Parti Katalin, az OKRI szakértője (biztonságos internet)

Senkár Éva, a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány gyermekpszichológusa

Várnai Dóra, az OGYEI kortárs zaklatással foglalkozó pszichológusa

Győrfi Rebeka, a kamaszpanasz.hu tini szerkesztője.

Moderátorok: Skita Erika és Turáni Szabolcs (www.ertsunkszot.hu)

A beszélgetés igyekszik a megoldásokra koncentrálni. Főbb témáink:

A prevenció lehetőségei: szülők, tanárok, diák segítők – kortárs segítők szerepe, felelőssége, feladatai

Iskolai felvilágosítás, oktatás lehetőségei

Szülők bevonása az internetes problémák kezelésébe, párbeszéd szülők és gyerekei között

Cyberbullying hatása a fiatalokra, lelki egészségükre, pszichés jóllétükre

– Mi a “magas kockázatú” netes viselkedés? Kik azok, akiket igazán veszélyeztet az online bántalmazás?

– Milyen tartalom miatt hol lehet bejelentést tenni, milyen választ várhatunk a bejelentésre? (mikor érdemes bejelentést tenni)

Kortárs bántalmazás: mit jelent pontosan, milyen formái vannak?

– Mennyiben az egyén és mennyiben a csoport felelőssége a kortárs bántalmazás?

– Milyen az áldozat, az elkövető, a kívülállók?

A rendezvény honlapja:

www.ertsunkszot.hu/allitsuk-meg-az-internetes-zaklatast

 

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.