A 2023/2024-es tanévben is Felelős Szülők Iskolája – Óvodapedagógus, Tanító és Tanár Klub!

magyar felvételi előkészítő

Csatlakozz egy ingyenesen működő elkötelezett szakmai klubhoz, élményekért, módszertanért és magáért a közösségért!

2 éve jött létre a Felelős Szülők Iskolája szakmai és módszertani műhelye, a Pedagógus Power, azóta már kisgyermeknevelői, óvodapedagógusi, tanítói és tanári részleggel is kibővülve.

Az ingyenesen működő klub célja a nevelők, oktatók, pedagógusok támogatása olyan módszertani svédasztal kínálatával, melyben kiváló szakértők osztják meg tapasztalataikat, tudásukat velük.

A két év alatt több mint 2000 taggal működő klub a 2022/2023-as tanévben az ELTE Tanító- és Óvóképző Karral (ELTE TÓK) együttműködésben jelenléti oktatásban, informatív tanulás keretein belül indított el Óvodapedagógus- és Tanító Klubot a hallgatók számára.

A képzés a gyakorlati megközelítéseket, módszereket, szemléletet kívánja átadni az egyetemi hallgatóknak és mentoraiknak. A tudásmegosztás érdekében minden előadást, beszélgetést videón rögzítünk, szakmai cikket készítünk belőle, amit a regisztrált szakemberek megkapnak általában kétheti rendszerességgel érkező hírlevelünkben.

A tavalyi évről Kerekes Valéria, az ELTE TÓK mesteroktatója, mese- és játékkutató, a Pedagógus Power egyetemi szakértője elmondta: „A hallgatóknak hatalmas erőt és inspirációt adott ez a gyakorlati képzés, ahol olyan szakemberekkel szervezett szakmai találkozót a Felelős Szülők Iskolája csapata, akik más szemléletet, módszertant és emberi kapcsolódást is hoztak a tudományos képzésünkbe. Az előadások alkalmával a hallgatók nagyon interaktívak voltak, kérdeztek, visszajelezték, hogy nagy segítséget ad számukra, hogy olyan szakemberekkel találkozhatnak, akik számukra értéket képviselnek. Gyakorlati és kézzel fogható módszereket kaptak, amit beépíthetnek a napi rutinjukba, akár az iskolaérettség, a kiégés prevenció, a generációk közötti együttműködés, elfogadás témájában.”

A klubhoz folyamatosan lehet csatlakozni, akár határon túlról is, itt: Elstartolt az Óvodapedagógus és Tanító Klubunk az ELTE TÓK együttműködésével – Óvodából az iskolába szakmai előadás – Felelős Szülők Iskolája (felelosszulokiskolaja.hu)

A tavalyi évfolyam előadásait itt tudjátok visszanézni FSZI ÓVODAPEDAGÓGUS ÉS TANÍTÓ KLUB Archívum – Felelős Szülők Iskolája (felelosszulokiskolaja.hu)

Az idei évben a következő alkalmakon, a 2023/2024. tanév I. félévében a következő előadók tisztelnek meg minket önkéntes munkában jelenlétükkel:

2023. szeptember 28. (csütörtök) 17:00- 18:30

KENYERES ANDRÁS
viselkedés-biológus / sport mentáltréner / business coach /  egyetemi oktató / szakíró

A Debreceni Egyetemen végzett biológus szakon. A kutatói pályája után több, mint tíz éven át multinacionális üzleti környezetben dolgozott. Tanácsadó cégében olyan szervezeteket és egyéneket mentorál, amelyek tenni szeretnének hatékonyságuk növelése érdekében. Számos sportoló, csapat, edző (pl: Telekom Veszprém, Magyar férfi vízilabda válogatott) és üzleti vezető támogatásán túl sport mentáltréning képzéseket tart.  Igenek és nemek címmel sikeres podcastműsort vezet. 2021-ben jelent meg második könyve Figyelemkontroll címmel.

Figyelem, figyelemzavar – tanulásban, motivációban, együttműködésben

REGISZTRÁCIÓ

Figyelem és fókuszálás – figyelemzavar, figyelmetlenség, mint jelenség az oktatásban

2023. október 19. (csütörtök) 17:00- 18:30

NAGY ERIKA

digitális gyermekvédelmi szakértő / Digitális Gyermekvédelmi Iroda vezetője / az Okos óvoda program kitalálója

Digitalizáció hatása a gyerekekre

2023. november 23. (csütörtök) 17:00- 18:30

BOVIER GYÖRGY

integrációs és inspirációs tréner / kerekesszékes sportoló

Inkluzív szemlélet, megküzdési stratégiák, inspirációk

2023. december 7. (csütörtök) 17:00 – 18:30

Karácsonyi, ünnepi meglepetés vendég és közösségépítő foglalkozás

A meghívott szakértőkkel Tibenszky Moni Lisa, sport és mentáltréner, oktatási újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapítója beszélget.

A képzésre elsősorban az ELTE TÓK hallgatóinak és tanárainak van módja jelentkezni, de minden alkalommal hozzávetőleg 10-20 fő külsős számára is helyet tudunk biztosítani az egyetem épületében megrendezésre kerülő interaktív előadáson.

A programok minden esetben meghirdetésre kerülnek a Felelős Szülők Iskolája Facebook oldalán, ahol a regisztrációs link is elérhető, akik pedig férőhely hiányban nem jutnak be az előadásra, azok online fogják megkapni a rögzített videókat, szakmai cikkeket.