A legjobb appok nyelvtanuláshoz

rajz egy kézről, ami telefont tart a kezében

A legjobb appok nyelvtanuláshoz

Az életkori sajátosságoknak megfelelően, személyre szabottan és akár játékosan is gyakorolhatjuk vagy gyakoroltathatjuk az idegen nyelveket az okoseszközökön futó alkalmazásokkal. Mindez újfajta lehetőséget hozott a nyelvtanulásban, amelyet érdemes kipróbálni, hiszen egy-két nyelv ismerete elengedhetetlen az érvényesüléshez.

A digitaliscsalad.hu cikke szerint a kitartó szorgalmat természetesen ma sem iktathatjuk ki a nyelvtanulásnál, a jó hír viszont, hogy számos nyelvtanulást támogató applikáció létezik. Ezek nemcsak ingyenesek és könnyen kezelhetőek, de nagyon gyakran játékossá teszik a tanulási folyamatot, ahol bárki a saját tempójában juthat egyre magasabb szintre.

A nyelvtanári ajánlással készült összeállításból kiderül, hogy 6000 szó birtokában bárki kiválóan elboldogul egy idegen nyelven.

De vajon hogyan jut el idáig valaki?

Szókincstanulás

Az Angol tanulás 6000 szavak nevű szókincstanuló alkalmazás segítségével játszi könnyen beletanulhatunk az angolba vagy bármelyik más idegen nyelvbe attól függően, hogy mit telepítünk a készülékre. Az appal ugyanis többek között tanulhatunk németül, oroszul, franciául, svédül, csehül vagy épp törökül. A játék 15 fő témakörre osztva 6000 szót és kifejezést tartalmaz, mindezt képek illusztrálják, a szavakat pedig anyanyelvi kiejtésben hallgathatjuk meg. Tanulás közben három nehézségi szint közül (kezdő, középhaladó és haladó) választhatunk, sőt a kategóriákon belül hét játékból lehet választani, így tényleg személyre szabottan játékossá tehetjük a tanulást. iOS készülékeken ’6000 words’ kereséssel találhatjuk meg ezeket az appokat pl. német vagy angol nyelvre.

Szinteken át

Talán az egyik legismertebb és legnépszerűbb nyelvtanuláshoz használt alkalmazás a Duolingo. Ezzel az applikációval is számos nyelvet gyakorolhatunk, bár azt érdemes tudni, hogy az angol nyelven kívül minden más nyelvet az angolon keresztül lehet egyelőre csak elsajátítani.  Az app telepítésekor beállíthatjuk, hogy egy nap mennyi időt szeretnénk szánni a gyakorlásra. A különféle írásbeli feladatokon túl tréningezhetjük a nyelvvizsgák egyik nagy mumusát, a hallásutáni szövegértést és részben a beszédkészséget is.

Történelmi korokon át

A magyar fejlesztésű és díjnyertes Xeropan-nal bárki számára igazi kalanddá válhat a nyelvtanulás: Xeropániában 12 történelmi koron keresztül, 60 tematikán át, közel 1000 leckével, alapfoktól felsőfokig segíthetjük Max professzort a világ megmentésében, és a legkitartóbbak akár 8000 kifejezést is elsajátíthatnak. Mindezt teljesen új szemszögből tehetjük meg, hiszen a fejlesztők az angol nyelv gyakorlati oldalára helyezik a hangsúlyt. Az anyanyelvi tanárok által megírt leckék ráadásul ugyancsak érdekesek, hiszen a tananyagot mozifilmek előzeteseivel, tévéműsorokból kivágott klipekkel és más érdekes videókkal teszik színessé. A készítők mindenben igazodnak a tanulók igényeihez és egyéni teljesítményéhez, személyre szabott, változatos feladatokat oldhatunk meg, a szókártyák pedig még eredményesebbé teszik a tanulást. Ez lehet az a nyelvtanulós app, amelyet egyedül is szórakoztató lehet használni, de közös élménnyé is válhat a tanulás, ha tanulócsoportokat hozunk létre az alkalmazással. Így akár még egy versenybe is beszállhatunk.

Ezeken a nyelvtanulós alkalmazásokon kívül érdemes megnézni még a Qlango, a Vocabulary nevű appokat is, hiszen mindegyik más és más meglepetést tartogat, a Quizlet-tel pedig saját szókártyákat is létrehozhatunk a nyelvtanuláshoz.

(digitaliscsalad.hu)