Alternatív Oktatási Expo – modern, diákközpontú módszerek, iskolák, szolgáltatók egy helyen

Alternatív Oktatási Expó plakát

Az Engame Akadémia és az Angloville Nyelvi Sziget szervezésében 2019. november 30-án kerül megrendezésre az Alternatív Oktatási Expo, amely 12-18 éves diákok és szüleik számára kínál egész napos elmélyülést a modern, diákbarát, élményalapú oktatás világában.

A programok támpontot adnak egyrészt a középiskola-választás előtt álló és az alternatív módszerek iránt érdeklődő családok számára, másrészt azoknak, akik már a középiskolát végzik és keresik a közoktatás mellett járható, gyakorlati ismereteket és készségeket adó utakat.

A kiállítók között alternatív középiskolák, iskola melletti fejlesztő programok, külföldi ösztöndíj-lehetőségek várják majd a látogatókat, de kézzelfogható ötleteket és segítséget kaphatsz például a hatékonyabb nyelvtanuláshoz is. A Felelős Szülők Iskolája jóvoltából elvégezhető lesz a “Szuper Szülő” vizsga is, amely a tudatosabb szülővé váláshoz nyújt támogatást.

A szülők emellett előadásokon és kerekasztal-beszélgetéseken hiteles szakemberektől kaphatnak hasznos tanácsokat olyan, szinte mindenkit érintő témákban, mint az iskolai stressz kezelése vagy a pályaválasztás, a diákok pedig izgalmas workshopokon tapasztalhatják meg, hogy tanulni másként, élvezetesen is lehet, nem kizárólag magolással.

A program pszichológusi, pedagógusi, szülői és diákszemmel is rálátást ad arra, hogy mit tehetünk közös erővel azért, hogy a mai fiatalok ne csak felkészülten, hanem boldogan is léphessenek majd ki az iskola kapuján.

Ajánljuk a részvételt minden olyan diáknak és szülőnek, aki egy kicsit másra vagy többre vágyik, mint amit jelenleg az iskolában megkap, és szeretne tudatosan dönteni arról, hogy az előtte álló számtalan lehetőség közül mi az, ami valóban neki szól és a legjobban tudja őt segíteni abban, hogy kiteljesedhessen.

Facebook esemény

weboldal