Nem vált be a tavaly választott középiskola?

kisfiú hátizsákkal

Nem vált be a tavaly választott középiskola?

Minden érintett (6. és 8. osztályos) az aktuális felvételikkel van elfoglalva, de mi van azokkal a kamaszokkal, akik épp az első évük közepén járnak a középiskolában? Mi van azokkal, akiknek nem jött be a középiskola, úgy érzik, hogy rosszul döntöttek?

Erre mondja az Anyapara cikke, hogy ha nem jó a középiskola, akkor átjelentkezhet a kamasz.

Túl egyszerűen hangzik, de mégis igaz. Elvileg minden középiskola ad erre lehetőséget, de mindenhol mások a feltételek. Vegyünk egy alapesetet, amely bizony elég sokszor előfordulhat: felvették valamelyik gimibe a gyereket és az első néhány hónap (valakinél már az első néhány hét) után kiderül, hogy nem neki való a kiválasztott suli.

Mi a legegyértelműbb jele, ha nem jó a gyereknek a középiskola?

– Nem szeret iskolába járni,

– sokkal rosszabbul tanul, mint az általánosban.

– Úgy érzi, hogy nagyon gyenge a suli.

– Az osztálytársak teljesen más érdeklődésűek, mint ő.

– A tanárok nem veszik komolyan az órákat, nagyon laza a suli.

Ha ezeket hallod a gyerektől, akkor elkezdheted őt “megfigyelni”.

Itt arra gondolunk, hogy biztosnak kell lenned abban, hogy ez nem csak egy múló iskola utálat vagy éppen az, hogy összeveszett a barátnőjével a suliban és emiatt menekülne.

Arra azonban nagyon ügyelni kell, nehogy depresszióba forduljon a gyerek lelkiállapota. Hogy melyek ennek az első jelei? ITT írtunk erről.

Melyek azok a lépések, amelyeket szülőként tenned kell, ha a váltás mellett döntötök? Olvasd el az anyapara.hu erről szóló írását!