Játék készült a történelem leginspirálóbb nőalakjairól

kik-kicsoda játék történelmi alakokkal

Játék készült a történelem leginspirálóbb nőalakjairól

A WHO’s SHE? című, kétszemélyes kérdezz-felelek játék a legemblematikusabb nőalakok megismertetését célozza.

A varsói Playeress kiadó által forgalmazott játék válaszként született a korábbi Guess Who? (Találd ki?) barkochbára, amely nagy vitát kavart azzal, hogy a huszonnégy karakteréből mindössze hat volt nő. A Who’s She? ezzel szemben kizárólag nőkkel foglalkozik – írta a Fidelio. A huszonnyolc, nyírfából készült kártyát tartalmazó játékot Daria Gołąb tervezte és rajzolta, és olyanok szerepelnek benne, mint

az ikonikus festőművész, Frida Kahlo, a táncos-énekes Josephine Baker, a pilóta Amelia Earhart, vagy a pakisztáni emberjogi aktivista, Malála Júszafzai, aki a lányok tanuláshoz való jogáért küzd, vagy a nemrég elhunyt építész, Zaha Hadid.

Olyan nőket válogattak a karakterek közé az ókortól napjainkig, akik bátran szembementek az uralkodó eszmékkel, és volt kurázsijuk a kockázatvállaláshoz, ezzel pedig fordítottak egyet a művészettörténet vagy a történelem kerekén. A kártyalapok rengeteg izgalmas életrajzi adatot tartalmaznak, amely segíti a személyiségük széleskörű megismerését. A gyönyörű kivitelű játék szabályai szerint különböző – elsősorban belső – tulajdonságok szerint kell kitalálni, ki a titokzatos karaktere az ellenfélnek. Nyert Nobel-díjat? Kém volt? Felfedező?

A játék már megrendelhető a playerless oldalán.

(Fidelio)