Melyik a legjobb? Iskolamustra!

osztályterem

Melyik a legjobb? Iskolamustra!

Egyházi iskola vagy két tanítási nyelvű gimnázium, alapítványi iskola? Ezek az ország legjobb intézményei!

Nemrég jelent meg a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról- írja az eduline.hu. Lássuk, hogy melyik lett a legjobb vidéki gimnázium, két tanítási nyelvű intézmény, egyházi, alapítványi vagy egyetemi gyakorlóiskola az országban.

A legjobb iskola az országban

A fővárosi Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium, valamint az V. Kerületi Eötvös József Gimnázium vezeti a HVG 2020-as középiskolai rangsorát. A teljes listát itt nézhetitek meg.

„A legjobb tíz gimnázium listáját egyébként budapestiek dominálják, egy vidéki, a győri Kazinczy fért be közéjük. A legjobb húsz iskola között már jobb a vidéki–budapesti–arány (7:13) – olvasható a kiadványban, amely arra is kitér: az első ötvenben fele-fele a budapesti és vidéki középiskola, a legjobb száznak azonban már csak az egyharmada fővárosi.

A legjobb vidéken

Idén a győri Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium vezeti a vidéki gimnáziumok listáját. A legjobb tíz gimnázium listáját bár a budapestiek dominálják, a győri Kazinczy bekerült közéjük. Az első ötven intézmény már fele-fele a budapesti és vidéki középiskola. A top ötös vidéki iskolákról itt olvashattok.

Melyik a legjobb
– két tanítási nyelvű gimnázium
– egyházi iskola
– alapítványi intézmény
– egyetemi gyakorló?

Ezt mind megnézheted az eduline.hu cikkében.