Nehéz lesz a szombati felvételi?

füzet ceruzával és hegyezővel

Nehéz lesz a szombati felvételi?

Szombaton tartják a központi írásbeli vizsgát a középiskolába jelentkezőknek – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) köznevelésért felelős államtitkára. Mire számíthattok a felvételi vizsgán?

A vizsgát 431 intézményben, 542 helyszínen lehet megírni – mondta el Maruzsa Zoltán. Középiskolába jelentkezni február 19-éig lesz mód, az írásbeli pontszám birtokában – idézte az államtitkár szavait az Eduline a felvételi vizsgákkal kapcsolatban.

A felvételi para

olvasó szemüveges fiú

Azt mondta, most is számítanak rá, hogy megjelennek arról szóló hírek: nehéz volt a vizsga. A felmérő összetettsége azonban minden évben pont ugyanolyan – hangoztatta. Hozzáfűzte: azért készítenek bonyolult írásbelit, mert annak célja kifejezetten a mezőny széthúzása. “Ha mindenki a legmagasabb pontszámot érné el, akkor nem lehetne rangsorolni a több tízezer jelentkezőt, így nem lenne értelme a megmérettetésnek” – mutatott rá az államtitkár.

Milyen feladatok lesznek az írásbelin?

A diákokra nagy próbatétel vár, kétszer negyvenöt perc alatt ugyanis tíz-tíz matematikai és magyar nyelvi feladatot kell megoldaniuk – írja az Eduline egy másik cikkében.

A középiskolai felvételi írásbeli vizsgáján a diákoknak egy magyar nyelvi, illetve egy matematika feladatlapot kell megoldaniuk. Mindkettő 10-10 feladatot tartalmaz, és 45 percet kapnak rá a felvételizők, a vizsgákért pedig tantárgyanként 50 pontot lehet szerezni.

Az írásbeli felvételi vizsgák nem tantárgyi tesztek: inkább a képességeket, készségeket mérik fel. Arra kíváncsiak, a középiskolai tanuláshoz szükséges kompetenciákkal rendelkeznek-e a felvételiző diákok.

Maruzsa Zoltán a felvételizők figyelmébe ajánlotta a korábbi évek nyilvános feladatbankjait.

A Felelős Szülők Iskolája oldalán Jocó bácsi is ad néhány gyakorlati jó tanácsot a felvételire készülők szüleinek, amelyekkel támogathatják, segíthetik gyermeküket.

A teljes cikkeket az eduline.hu oldalán olvashatjátok el.