Mesterségek ünnepe a Budavári Palotában

két mézeskalácsból készült madár

Mesterségek ünnepe a Budavári Palotában

Szeretettel várok mindenkit a munkahelyem által szervezett nyílt futóversenyen és családi sportnapon szeptember 10-én szombaton a Városmajorban! A plakátot csatolva küldöm. Kérlek, a nagyobb siker érdekében küldd el ismerőseidnek, barátaidnak! Várjuk a futókat, a családokat, baráti társaságokat számos sportággal, sportversenyekkel, vizes vetélkedőkkel, társasjátékbemutatóval, egészségügyi mérésekkel, logopédiai tanácsadással, kézműves foglalkozásokkal, színházi produkciókkal: Méhes Csaba, Kaláka! A nevezési díjat befizetők mindegyike a Patika Egészségpénztár által felajánlott célcsomagot kapja, az eredményesen beérkezők értékes szponzori ajándékokat: pl. ebéd/vacsora lehetőséget a Sir Lancelot és a Mongolian Barbecue Éttermekbe, gyermekkönyveket a Cerkabella Könyvkiadótól. A nevezési díjak ill. a színházjegy az óvoda által megpályázni kívánt eu-s fűtéskorszerűsítési pályázatunk önrészét növeli, melynek becsült költsége 16-20 millió Ft. Jelenleg 1 615 000 Ft-nál tartunk. Bővebb információ: www.zolderdoovoda.hu Várunk Benneteket! Hajrá Zölderdő! -21, egész nap

Hagyományok, népszokások, ízek , illatok, zenék és táncok. Immár 25. alkalommal nyílik meg a látogatók előtt a történelmi várkapu és telik meg vásárosokkal és szebbnél szebb portékákkal a Budavári Palota környéke, macskaköves utcái. A múlt megelevenedni látszik , ha néhány napra csak, de mindannyiunkat kellemes élményekkel tölt fel.

Idén a Mesterségek Ünnepén a gyermekek a rongybaba- és csuhéjáték készítést, a papírmerítést, a zománcozást és a kötélverést is kipróbálhatják. A babajátszóba a piciket és a nagyobbakat várják sok szeretettel egy kis mesélős, mondókás közös programra, a színpadi műsorok közül pedig kihagyhatatlan lesz Szalóki Ági, a Kaláka és a Kolompos zenekar koncertje, ahogy a Ludas Matyi bábjáték is.

www.mestersegekunnepe.hu