Megnyitott a Csónakázótó a Városligetben

Városligeti-tó csónakokkal

Megnyitott a Csónakázótó a Városligetben

Ami télen jégpályaként üzemel, az a tavaszi időszakban már csónakázótó. A budapestiek és a turisták újra csónakázhatnak a Városligetben, szép környezetben.

A csónakázótó időjárástól függően 10 órától sötétedésig tart nyitva. A stéget és a vízi eszközöket mindenki csak saját felelősségére használhatja. A tó vize 60-70 cm, fürdésre nem alkalmas. Megnyitott a csónakkölcsönző is, minden nap 10 órától sötétedésig várja a vendégeket – olvasható a Városligeti Műjégpálya oldalán.

A télen műjégpályaként funkcionáló mesterséges tónak mintegy 16 ezer négyzetméteres vízfelülete van. A Városligeti tó a XVIII-XIX. század fordulóján történt csatornázások, illetve földmunkák eredményeképp alakult ki, előtte mocsaras terület volt itt. A tavat újraszabályozták, ekkor hozták létre a tóban lévő két szigetet: a Mocsár-szigetet (ma a Széchenyi fürdő áll a helyén), illetve a Drót-szigetet. Ez utóbbit később Széchenyi-szigetnek nevezték, erre épült fel Vajdahunyad vára – írta a pestbuda.hu.

Ugyanakkor volt még egy sziget a tóban, amit Páva-szigetnek hívnak. 1826-ban adták át Pest első hídját, ami a szigetet kötötte össze a szárazfölddel. Az évtizedek alatt a Páva-sziget „félszigetté” lett. A Liget projekt során helyreállítják majd a Páva-szigetet.

A XIX. század végére a Városliget nagyvárosi park lett kiépített sétautakkal, szökőkutakkal, szobrokkal. A korcsolyázás népszerűvé válásával felértékelődött a tó szerepe is.

(pestbuda.hu)

Nyitókép: A Városligeti tó (Forrás: mujegpalya.hu)