Mindenki a szabadságra vágyik – irány a fedélzet! Vitorlás túra az egész családnak!

SH Sailing Team vitorlázás

Amint közelít a nyár, melenget a napsugár, minden gyerek és felnőtt vízre, vízbe vágyik. Az igazi nyaralás, vakáció elképzelhetetlen úszás, lubickolás és hajózás nélkül. Az örök nyári emlékek közé mindenképp be kell, hogy kerüljenek a hajós, vitorlás élmények. Szóval irány a magyar tenger, a Balcsi égszínkék vize, a hullámok, a szél, ami a vitorlába fogható. Erre nincs is jobb lehetőség közösség és családépítésre, mint az SH Sailing Team-mel, a SunShine hajó fedélzetén Tóth Tamás kapitánnyal.  Ki mit szeretne, lehet naplemente túrára menni vagy akár egy egész napra birtokba venni a vitorlást, ki tudja mit hoz az élmény, akár még egy vitorlás versenyre is benevezünk a végén.

Vízre szállás

Már önmaga a készülődés is csupa élmény, gondolatban felkészülni egy egész napos vitorlás kalandra, bekészíteni a szükséges cuccokat – naptej, kalap/baseball sapka/kendő, innivaló, ennivaló, ami majd a luxus kajüt hűtőjében kerül frissen tartásra, fürdőrucik, eső és széldzseki – mert azt is tudjuk, hogy a Balatonon igen hamar szél, sőt vihar is kerekedhet, amire érdemes felkészülni. Persze a hajósok ezt sokkal pontosabb előrejelzésekből jól tudják, hogy Ők, hogyan készítsék fel a hajót a kirándulásra.  Megérkeztünk a balatonfüredi Marinába, ahol egy finom kávé és süti után izgatottan kerestük meg a csodás vitorlást, mellyel keresztül-kasul szelhetjük a magyar tengert. Családi csapatunkkal vízre szálltunk, majdnem tíz fős legénységgel.

Irány Tihany!

Kötelek, bummok, vitorlás „szabályok”, amik kicsikre és nagyokra is vonatkoznak – a kapitány eligazítása után ragyogó napsütésben kifutottunk a kikötőből. Mindenki boldogan járta be a hatalmas vitorlást, átöltözés a kabinban, billegő séta a fedélzeten, mindenki gyermekké vált egy másodperc alatt és mindent (is) ki akart próbálni. Segíteni, elkötni, kikötni, felkötni… no ehhez azért folyamatosan kaptunk szakmai tanácsokat. Csodás élmény, látvány ahogy Balatonfüredről kifutunk a szemben lévő Tihanyi apátság két tornya, a szabad vízen ringatózó, vagy épp széljárástól függően száguldó vitorlások és hatalmas büszkeség, hogy ezúttal nem a partról, hanem hajóközelből integethetünk egymásnak.

Szemlélődés, révülés – szabadság! Órákat mentünk a vízen és semelyikünknek nem tűnt fel, hogy mennyi ideje vagyunk a hajón. Ez az igazi szabadság érzés, persze ehhez a profi hajó irányítás, a jó társaság, az izgalmas beszélgetések is hozzátesznek, nem keveset. Közben persze koccintottunk is, hisz volt egy szülinaposunk a fedélzeten, akinek mérhetetlen boldogság volt ez az ajándék. A hajózás sok mindent ad, szabadságot, közösségi élményt és persze szabálykövetést is, hisz itt komoly „protokollok” vannak, amit be kell tartani.

Ugrás a vízbe

Lehorgonyoztunk a Balcsi egyik szimpatikus, a parttól nem túl távoli pontján és hatalmas fejesekkel, kristálytiszta vízben való lubickolással koronáztuk meg a napot, ezek után nem kérdés, hogy az orrvitorla mellett fekve szárogattuk magunkat és kellemes ernyedtséggel eresztettük ki az összes fáradt gőzt, ami még bennünk volt.  Mennyei érzés itt és így pihenni!

Csapatépítés, közösségépítés, együttműködés

Mindenkinek azt ajánlom, hogy ezt az élményt ne hagyja ki, lehet nagyobb családdal, barátokkal, de kiváló alkalom lehet egy csapatépítésre is. Annyi minden van mögöttünk, bennünk, amiket csak és kizárólag komfortzóna átlépéssel lehet oldani, átkeretezni. Erre kiválóan alkalmas a hajózás, a vitorlázás, bizalmat kell szavazni a kapitánynak, magadnak, hogy képes vagy teljesíteni a feladatokat, hogy elfogadod, amit hoz az időjárás és beleállsz. Természetesen habitus és cél függő, hogy mikor, milyen erősségű szélben, versenyben veszel részt. Elsőként egy kóstolót javaslok, mert akkor nem menekülsz, rászoksz erre a csodás dologra. Nagy élmény látni a gyermekek arcát, kíváncsi tekintetét, boldogságukat, amikor tényleg Ők lehetnek a kapitányok, igazi kormánykerék mögött, igazi kapitányi sapkában.

Kívánom, hogy éljétek meg a vitorlázás szabadságát és mutassátok meg családotoknak, barátaitoknak és munkatársaitoknak is, mert egy életre szóló kötelék lesz, pláne, ha még szülinapost is visztek magatokkal!

SH Sailing Team vitorlázás

„Navigare necesse est” – „Hajózni muszáj!”

Minden információ a szuper vitorlásélményekről, a szuper, kedves és szakavatott „edzőkről” és a kapcsolódó szálláslehetőségekről itt:

Balatoni Apartmanok – A legjobb balaton parti apartmanok egy helyen (shbalaton.hu)

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője