Szabadulj ki a múltból! – Magyar Hősök címmel színházi előadás segíti a diákokat a 20. század megértésében

Magyar Hősök

Öt középiskolás a történelemtanárával együtt ellátogat a Huszadik Század Aréna – diktatúrák szorításában nevet viselő szabadulószobába, ahol a játék során egy valóságos időutazáson vesznek részt. A korszak, amelyet eddig csak a történelemkönyvekből ismerhettetek, itt és most valósággá válik. De vajon sikerül-e a 21. századi fiataloknak túlélni a 20. századot?

A diktatúrák idején bátor döntéseikkel életüket kockáztató bátor magyarok történetei egy különleges színpadi műben elevenednek meg április végétől. Az előadás alapjául a Nemzeti Emlékezet Bizottsága, a Mathias Corvinus Collegium és a Mandiner 2020-ban megjelent, azonos című kötete szolgált. A darabot Szabó Borbála írta, az előadást Seres Tamás rendezte, a producer Serfőző Krisztina. A kilencven perces darab tizennégy éves kortól ajánlott. A színdarab azonban nemcsak a fiatalabb generációt szólítja meg: a történet a diákokat a történelem megértésében és saját helyzetük átértékelésében segíti, míg az idősebbeknek a múlt feldolgozásában nyújthat támaszt. Jegyek kaphatók a Millenáris oldalán.

Magyar Hősök