Mesetablettel a szövegértés fejlesztéséért

A BOOKR Kids egy animált, vizuális élményekre alapozott e-mesekönyvtár, amely komplex meseélményt ad hanggal, képpel, játékokkal, valamint egy sor fejlesztő funkcióval.  Egy egész könyvtár alkotja a kínálatot.

A BOOKR Kids célja, hogy interaktív könyveken keresztül élményszerű szövegértési feladatokat alkothassanak meg. A projekt gazdái szerint a gyerekek nyáron nem jutnak elég olvasnivalóhoz – ezen segíthet az alkalmazás több mint 200 története, valamint a hozzájuk kapcsolódó szövegértésfejlesztő feladat.

A Telekom úgy döntött, támogatja a kezdeményezést, és egy borsodi faluba vitték el az alkalmazást Mesetableten, ahol a kisdiákok kipróbálhatták azt, sőt, még ők maguk is készítettek podcastokat.

Telekom x BOOKR Kids

Mesetableteket vittünk a megyaszói kisiskolásoknak! :)Úgy gondoljuk, hogy ha a gyerekek gyakorlott olvasók lesznek a digitális világban, fejlesztik szövegértési képességüket, akkor az megalapozhatja a sikeres jövőjüket. Nézd meg, hogy a Telekom és a BOOKR Kids hogyan segít kihozni a legtöbbet a MOST lehetőségeiből! #mesetablet #mostgeneracio ➡ http://bit.ly/mesevideok

Közzétette: Telekom HU – 2018. június 21., csütörtök