Ezeket a zenéket hallgasd, ha jót akarsz a gyereknek!

fekete fejhallgató

Ezeket a zenéket hallgasd, ha jót akarsz a gyereknek!

Azt már régóta tudjuk, hogy a zene jót tesz a kismama hasában növekvő babának, de egy új kísérlet azt is megmutatta, hogy milyen zenéket érdemes hallgatni az aktivitáshoz. A Kis éji zenére például egészen beindultak a magzatok.

Prokofjevet, Bachot, Queent és tradicionális népzenéket is hallgattak a 18-38 hetes magzatok a barcelonai termékenységi központ tesztjei során, de Mozartnak egyik sem ért a közelébe. Legalábbis ha a nyelvüket nyújtogató babák alapján kell osztályozni a zeneszerzőket – írja a Daily Mail alapján a Dívány.

Ha szeretik a zenéket, kidugják a nyelvüket

A tradicionális spanyol karácsonyi dalok, a Queen Bohemina Rhapsodyja és Prokofjev is hasonlóan megbízhatónak bizonyult ugyanis a magzatok szájának és nyelvének átmozgatása terén, Mozart azonban a nyelvük kiöltésére is rávette a miniatűr zenerajongókat: a babák 91 százaléka reagált száj/nyelvmozdulatokkal a Kis éji zenére, 73 százalékuk pedig a nyelvét is kiöltötte. Szemben Prokofjevvel, akire csak a kicsik 10 százaléka reagált nyelvnyújtogatással.

A klasszikusok és a népzenék mellett pop-rock slágerekkel is megkínálták a babákat a mesterséges megtermékenyítéssel is foglalkozó klinika lemezlovasai. A Queen és a Village People népszerűnek is bizonyult, az esetek 90 százalékában megmozgatták ugyanis a részt vevő 300 magzatot. Adele és a Bee Gees ugyanakkor már csak az esetek 60 százalékában járt sikerrel, Shakira Waka Wakája pedig már csak 50 százalékos hatékonysági indexet produkált.

A klasszikusok a legsikeresebbek

Összességében a klasszikus zene bizonyult tehát a legnépszerűbbnek: a magzatok 84 százaléka reagált Mozartékra, míg a népzenére 79, a popra pedig 59 százaléka mozdult meg a kicsiknek. Az, hogy miért van ez így, már sokkal kevésbé egyértelműbb:

“A zene tulajdonképpen egy ősi kommunikációs forma. A hangokkal, gesztusokkal és táncmozdulatokkal való kommunikálás után fejlődött csak ki a beszélt nyelv. Az első nyelv sokkal nagyobb mértékben támaszkodott a zenére. Tulajdonképpen ezért használunk a normálisnál magasabb hangfekvést, amikor egy babához beszélünk” – idézte a Dívány a klinika vezetőjét.