Al Ghaoui Hesna: Holli, a Hős

Mit kezdjük egy olyan ősi és erőteljes érzéssel, mint a félelem? Al Ghaoui Hesna könyvében Holli, a Hős már tudja hogyan féljen bátran. Miért érdemes Nektek is? Erről is mesél az írónő a Felelős Szülők Iskolája új programsorozatán, a Beszélgetőkúrán.

Al Gahoui Hesna saját tudósítói tapasztalataiból alapján először egy felnőtteknek szóló könyvbe rendezett a félelemről mindent, amit megkérdezni sosem mertünk – kezdi a Hintafa Blog szerzője… Aztán megjelent ugyanennek a könyvnek a gyerekeknek szóló változata. Okosan, összeszedetten és átgondoltan deríti fel a félelem természetét.

De vajon mi, szülők szembe merünk nézni a saját félelmeinkkel, miközben sokszor bagatellizáljuk a gyerekeink félelmeit?

Tabudöntögető beszélgetésre készülünk a Felelős Szülők Iskolája újonnan induló kávéházi programsorozatával, a BESZÉLGETŐKÚRÁval. Első vendégünk 2020. február 27-én, 18:00-kor a Tranzit Art Caféban: Al Ghaoui Hesna, hadi tudósító, újságíró, író, de legfőképp édesanya, aki előadásain, nagy sikerű könyveiben – Holli, a hős c. gyermekkönyv, Félj, bátran c. – számtalan oldalról bebizonyítja, hogy a félelem lehet segítség is.

Először is, mindenki nyugodjon meg, és jöjjön el a Mi a te MUMUSOD? című beszélgetésre Al Gahoui Hesnával és Tibenszky Moni Lisával!

A Mumus és Holli

Hollit a házi rém, Mumus kíséri el a rettegéstől a végállomásig: a bátor félelemig. Mumussal már le is dőlt az első irracionális félelemforrás, hiszen a kis rém igazán bájos.

A félelem aktivizálhat is

A történet fontos felfogást ültet el az olvasóban, hiszen a félelmet nem legyűrni, eltagadni próbálja, hanem megmutatja, hogy az érzés hogyan aktivizálja a testet és segít minket a vészterhes pillanatokban, legyen az egy szavalóverseny, vagy más stresszhelyzet.

Al Ghaoui Hesna csendes, kiegyensúlyozott és határozott hangja; a témája pedig nagyon jó, szinte naponta előbukkanó beszédtémát szolgáltathat, hogy megszelídítsük legvadabb félelmeinket. Kitér a legfontosabb és leggyakoribb félelmeinkre, megmutatja, hogyan lehet ezekről jól beszélni, milyen lélegző és izomserkentő módszerekkel formálhatjuk és fordíthatjuk őket a javunkra.

A hitafa.blog.hu oldalon olvashatod el a teljes olvasói elemzést.

Fotó: hintafa.blog.hu