Masszázzsal a gyerekkori tartásproblémák ellen

gyerekkezet masszíroznak

Masszázzsal a gyerekkori tartásproblémák ellen

Még éppen csak elkezdődött a tanév, mégis sok gyerek és szülő panaszkodik: fejfájásra, fülzúgásra, szédülésre, vagy látási zavarokra. Nem beszélve a hátfájdalmakról… Hogy mindezt okozhatja a helytelen tartás, vagy a gerinc ferdesége is? Erre kevesebbszer gondolunk, pedig nagyon is gyakori problémaforrás lehet a gyerekeknél – állítja Dósa Erzsébet, okleveles gyógymasszőr.

Nem csak a hátfájást, de fejfájást, fülzúgást, szédülést, vagy látási zavarokat is okozhat a gerinc és a hát izomzatának helytelen terhelése.

Modern életformánk nem éppen gerinckímélő életmód, s nincs ez másként a gyerekeinknél sem: egész napos padban ülés, amihez hozzá jön még a délutáni tanulás, gépezés is.

– Gyakori, hogy a hátfájdalmat fizikai megterhelés váltja ki a gyerekeknél, például az iskolatáska cipelése, amely a hátizmok túlzott megerőltetésével jár, vagy ha túlzásba viszik a sportolást.

– A hátproblémák jelentős része azonban a helytelen testtartással, a görnyedt üléssel, a nem megfelelő ülőhellyel, a rossz ággyal, és a mozgásszegény életmódunkkal hozható összefüggésbe.

– És már gyerekeknél sem ritka az állandó stresszhelyzet, amely izomösszehúzással, majd például nyaki fájdalmakkal jár.

Masszázzsal a gyerekkori tartásproblémák ellen?

Igen! A masszázs bizonyítottan jótékony hatással van a szervezetre, így természetesen a gyermekek szervezetésre is. Ennek kiemelt jelentősége, hogy fejlődés közben könnyebben érhetőek el pozitív változások a masszázs hatására. A rendszeresen masszírozott gyermekek kiegyensúlyozottabbak, így a fejlődésük is kiegyensúlyozottabb. A masszázs minden szerv működésére kedvezően hat – ezért Dósa Erzsébet okleveles gyógymasszőr a gyerekek számára is javasolja ezt az ősi „gyógyerőt”.

Ám, mivel ők sokkal kisebbek, törékenyebbek, mint a felnőttek, az ő kezelésükkor kiemelt figyelemmel kell lenni életkorukra és testi adottságaikra. Így részesülhetnek gyógymasszázsban, de akár frissítő masszázsban is.

A kamaszkorral együtt eljön gyermekeink hirtelen megnyúlása, és vele együtt a sportsérülések, sportbalesetek kora is. Kamasz gyermekeknél nem ritka, hogy egy év alatt 20 centimétert is megnyúlnak, és mivel az izomzat erőssége nem feltétlen tudja követni ezt a növekedési iramot, ez a váz és izomrendszer túlterhelődését okozza, amely jelentős fájdalmat okozhat a gyerekek számára. Számukra ajánlható a rendkívül hatékony sportmasszázs.

Az egész nap az iskolában hanyag tartással ülő gyermekeinknél sokszor jelentkezik nyaki- illetve fejfájdalom. Náluk egy nyak- és vállövi masszázs sokat javíthat ezeken a fájdalmakon.

Miért jók a gyerekeknek a masszírozó kezelések?

– a vér és nyirok keringésének serkentésére,

– a rossz tartás elkerülésére vagy javítására,

– az idegrendszer stimulálására,

– az emésztés elősegítésére,

– a szervezet védekező erejének fokozására,

– a feszült állapotok enyhítésére,

– a testi és lelki fejlődés segítésére,

– a növekedési fájdalmak csökkentésére,

– a mozgáskoordináció javítására.

Segítünk!

Dós Erzsébet okleveles gyógymasszőr és csapata tartásjavító, egészségügyi szűrő napot tart – az egész családnak. Szeptember 21-én, Budapesten, a Frankel Leó úton lévő Böbe Masszázsban egész napos állapotfelmérést és szakértői tanácsadást tartunk nem csak a gyerekeknek, de a szüleiknek is!

Mindenkinek egy 30 perces, egyénre szabott felmérést ajánlunk, ahol vizsgáljuk a tartást, teszteljük az izmokat és felmérjük, hogy a sportoló gyerekek jól terhelik-e magukat mozgás közben.

Egyénre szóló gyakorlatokat, valamint egészségrecepteket kínálunk gyerekeknek, kamaszoknak és az egész családnak.

Az esemény helyszíne: 1027 Budapest, Frankel Leó út 21.

Az esemény időpontja: 2019. szeptember 21., szombat, 9-18 óra között.

Bejelentkezés, időpont egyeztetés: bobemasszazs@gmail.com
Dósa Erzsébet, okleveles gyógymasszőr, fitoterapeuta.

Kérjük, levelében adja meg nevét, életkorát, telefonos és e-mail elérhetőségét és esetlegesen a már észlelt problémát.

A felmérés jelképes díja: 500 Ft/fő

• pedagógus, újságíró