Védd a gyereked mesékkel!

természet a könyveb, könyv a természetben

Védd a gyereked mesékkel!

A világ gyorsan változik, és szülőként egyre nehezebb eligazodni benne. Hiába a nagy körültekintés, sok utánajárás és végtelen tudatosság – rengeteg a buktató és a bizonytalanság. Mivel védhetjük a gyereket? Például mesékkel!

A Pagony talált egy olyan módszert, amitől a gyerekeddel együtt biztonságban érezhetitek magatokat, aminek köszönhetően a kapcsolatotok mélyebb lesz, és ami igazi védőburkot von a gyereked köré – írták honlapjukon. Mivel és hogyan tehetsz a legtöbbet a kiegyensúlyozott gyerek- és felnőttkor megalapozásáért?

Összeszedni is nehéz, mennyi kihívással van dolga az újabb generációknak. Nem véletlen, hogy a világ változásait és kihívásait a korosztályokra mért hatásokon keresztül lehet csak értelmezni. A gyorsabban átalakuló körülmények, a technikai fejlődés, a szociális kapcsolatok átrendeződése mind, mind bizonytalanságokhoz vezetnek a szülő-gyerek kapcsolatokban is.

A helyzet oka, hogy már nincs az a szabályrendszer, amiben biztosak lehetünk, hogy mindenki elfogadja, a nevelés kollektív élményének – és ezzel a kollektív felelősségnek is – annyi. Mindenki másképp csinálja.

Biztonságos háló

Írni, olvasni és mondani is könnyű, hogy a legtöbb, amit megtehetsz, az, ha a kötődéssel megalapozod a szárnypróbálgatás biztonságos hátterét. A Pagony azt írta: “nekünk van egy bevált kapcsolódási formánk, hozzáállásunk és módszerünk, melynek segítségével olyan láthatatlan hálót fonunk a gyerekek köré, amely érzelmi biztonsággal, nyugalommal, stresszmentes pillanatokkal, önálló gondolatokkal, önismerettel és empátiával táplálja őket, miközben kibontakozik egy biztonságon alapuló szülő-gyerek kapcsolat, amiben bármikor mindkét félnek meg lehet pihenni, amiből erőt lehet meríteni.”

Ez nem más, mint a könyvek és a mesék biztonságos univerzuma, ami elemelkedik ugyan a valóságtól, mégis mindig válaszokat és megoldásokat mutat a nehéz helyzetekre. A mesék, az olvasás és a fantázia világába való közös belépés a kötődés, a mentális egészség és az érzelmi biztonság szempontjából elengedhetetlen. Aki ezen az úton indul el, az sokkal nagyobb eséllyel nyugalomban, szeretetben és harmonikus kapcsolatban élhet majd a gyerekével hosszú éveken keresztül, és egy olyan szupererővel ajándékozhatja meg őt, amivel felvértezve a gyerek könnyebben és nyugodtabban veszi az akadályokat az oviban, a suliban és majd a felnőtt életben is.

Az írás folytatása a Pagony oldalán olvasható, a mesék erejéről pedig többek között itt és itt és itt írtunk.