19 fontos jó tanács Maria Montessoritól, amelynek segítségével tökéletes szülővé válhat

Maria Montessori

Maria Montessori olasz orvosnő, pedagógus és pszichológus volt. Pedagógiai alaptéziseinek sora, gyermekekhez való hozzáállása máig nem avult el.

„A gyermek tisztelete, mert Maria Montessori szerint minden gyermekben él a cselekvési vágy és a világ megismerésének igénye, ennélfogva biztosítani kell számukra a spontán, szabad tevékenység lehetőségeit, a megfelelő környezetet.” Maria Montessori 19 fontos tanácsát írjuk le most, amelyet érdemes lenne minden szülőnek megszívlelni, hasznosítani.

Mindegyik tanács alapvetően egyszerű, de hatalmas bölcsességet tartalmaz. Bright Side segítségével a papasmamasmagazin.hu összegyűjtötte ezeket a tanácsokat.

1. A gyermekek abból tanulnak, ami körülveszi őket.
  2. Ha a gyermeket gyakran kritizálják, megtanul mások felett ítélkezni.
  3. Ha a gyermeket gyakran dicsérik, megtanul másokat értékelni.
  4. Ha egy gyereket állandó ellenségeskedés vesz körül, akkor állandóan harcban fog állni mindenkivel.
  5. Tiszteld a gyermeked.
  6. A szükségleteire figyelj oda, tanítsd meg, hogy ő is figyeljen mások szükségleteire.
  7. Neveld önállóságra. Hagyd, hogy válasszon.
  8. Hagyd, hogy független legyen.
  9. Ha egy gyermeket sokszor kigúnyolnak félénké válik.
  10. Ha egy gyerek biztonságban érzi magát, megtanul bízni az emberekben.
  11. Ha egy gyermeket túl gyakran megszégyenítenek, mindig bűnösnek fogja magát érezni.
  12. Ha egy gyereket sokszor bátorítanak, akkor magas lesz az önbecsülése.
  13. Ha valamit csinál, ne szakítsd félbe. Hagyd dolgozni, tevékenykedni.
  14. Válaszolj a kérdéseire, akkor amikor kérdez, mert fontos neki amit mondasz.
  15. Legyen türelmed. Ha egy gyereknek több idő kell ahhoz, hogy megtanuljon valamit, légy megértő.
  16. Ha érzi, hogy elfogadod, magabiztos lesz.
  17. Tiszteld, ha hibázott és ki tudja javítani a hibáját. Amikor olyasmit csinál, ami veszélyes lehet, akkor meg kell állítanod.
  18. Ne beszélj csúnyán róla, ha ő ott van.
  19. Azzal törődj, amit meg akarsz neki tanítani, ne a rossz dolgokkal, amiktől szeretnéd megóvni.