Gyermekek gyásza a közösségekben konferencia

Gyermekek gyásza a közösségekben

Gyermekek gyásza a közösségekben konferencia

A konferencia egyik fő célja, hogy segítse azt a nézőpontváltást, amelynek hatására a gyerekek gyásza korosztályos sajátosságaival egy közös tudás részévé válik, és amelynek során a gyermekek közösségeit működtető intézmények, szervezetek, csoportok tagjai és munkatársai a saját tudásukkal ehhez aktívan hozzá is járulnak.

GYERMEKEK GYÁSZA A KÖZÖSSÉGEKBEN KONFERENCIA

2022. MÁJUS 6-7.
Budapest, Kossuth Klub

Gyakorlati megközelítés – Szakmaközi párbeszéd – Nézőpontváltás

A konferencián a részvételi díjból a szociális, egészségügyi és oktatási intézményben dolgozók számára kedvezményt biztosítunk.

Nézzünk rá másképp, közösen.

A Napfogyatkozás Egyesület egy olyan komplex szemléleti és szakmai programot alakított ki, amely a korosztályok, intézmények, sorstársi csoportok és egyéni igények szerint támogatja a gyermekek, családtagok, a közösségeik tagjait  a gyász feldolgozásában. A konferencia keretét is ez a szemlélet adja a tapasztalatok bemutatásával és a különböző tudások elérhetővé tételével, szintetizálásának szándékával.

Legyen párbeszéd az intézményi, családi és közösségi szereplők között.

A párbeszéd generálás ezért a konferencia másik meghatározó eleme, hiszen a gyermekek helyzetét általában egymással csak részlegesen egyeztető intézményi, közösségi és családi szereplők alkotják, amelyek között a gyászfeldolgozással kapcsolatos tudásban, érzékenységben és tapasztalatban nagy különbségek lehetnek. Meghatározó tehát, hogy olyan fórumokat hozzunk létre, amelyeken a különböző területek, érintettek egymás tapasztalatait, akár igényeit is megismerhetik, ezáltal érdemi együttműködések alakulhatnak ki.

Az egyéni tudások és tapasztalatok a közösség értékei.

A gyermekek különböző közösségeinek alakításában aktív szereplők rengeteg tudással rendelkeznek és munkájuk során rengeteg kihívással is szembesülnek, amelyek által olyan gyakorlatias és átadható tudásra tesznek szert, amely  óriási érték. A konferencián ezeket a tudásokat gyűjtöttük össze ás adjuk át a résztvevőknek és abban bízunk, hogy ezáltal a közös tudás és a közös szemlélet széleskörű alapjai is létrejöhetnek.

Gyerekekről gyerekekkel

A konferencia meghatározó szemlélete a kölcsönös tanulás. Nagyon sokan, akik a gyerekek gyászát kísérik megfogalmazták, mennyit tanultak a gyerekektől. Meghatározónak tartjuk a felnőttek szerepének átkeretezését is, hiszen a gyerekek megélései és önkifejezési módjai változatosak, sokszor szimbolikusak és az élethez való kapcsolódás új dimenzióit is megnyitják a felnőttek számára. A konferencia második napját ezért a gyerekekkel együtt töltjük, akik alkotásokat küldtek a pályázatunkra, illetve olyan iskolai közösségeket hoztak létre, ahol az önkifejezés különböző formáit tapasztalhatják meg.

Várjuk a pedagógusokat, gyermekekkel, családokkal foglalkozó szociális és egészségügyi munkatársakat, egyéni segítő foglalkozásúakat, gyerekek számára programokat és csoportfoglalkozásokat tartó szakembereket és minden érdeklődőt.