Hangolódjunk az Olimpiára! Mozduljon apraja-nagyja! Mozdulj Mama!

Mozdulj Mama! logó

Hangolódjunk az Olimpiára! Mozduljon apraja-nagyja! Mozdulj Mama!

Mozdúlj MamaA 2012. évi nyári olimpiai játékokat, hivatalos nevén a XXX. nyári olimpiai játékokat, július 27. és augusztus 12. között rendezik meg a nagy-britanniai Londonban.  A 2012-es játékok megrendezésével London lesz az első város, amely harmadszor rendezhet újkori nyári olimpiát, mivel korábban 1908-ban és 1948-ban is itt zajlott eme jeles sportesemény. Kicsiny hazánk lakosainak számához képest igen szép sport eredményekkel dicsekedhet, lelkes szurkolók és drukkerek vagyunk, de ez még nem elég. Június 23-án szombaton egészségmegőrzésre, mozgásra biztat mindenkit  a Mozdulj, Mama! elnevezésű családi esemény a Margitszigeten, ahova Nagyikat, Nagypapikat és az unokáikat is invitálják a rendezők.

Az első ókori olimpiai játékokat i. e. 776-ban tartották a görögországi Olümpiában és egészen i. e. 393-ig rendezték meg.  Ekkor aztán Nagy Theodosius császár a kereszténység végleges megszilárdítása érdekében minden pogány rendezvényt betiltott, így az olimpiai játékokat is beszüntette – közel 11 évszázados fényes múlt után.  Az olimpiai játékok felélesztésének a gondolata Panajótisz Szúcosz görög költő és újságíró fejében fordult meg először 1833-ban, amit a „Halottak párbeszéde” című versében is megfogalmazott. Az első újkori, olimpiára emlékeztető rendezvény Evangélisz Zápasz anyagi támogatásával 1859-ben jött létre.

Június 22-én 12 órától a Da Vinci Learning tudományos, oktató TV-csatornán már el is kezdheti a család a játékokra való hangolódást. A TV-csatorna nagy sikerű sorozatában, a Tudomány és a technika nagy pillanataiban ezúttal az 1972-es nyári olimpiai játékok színteréről, a Müncheni Olimpiai Stadionról és annak építési kulisszatitkairól lesz szó.

Az ország különböző pontjain rendeznek az Olimpiát megelőző időszakban különleges sporteseményeket, melyekkel mindenkinek lehetősége nyílik megtapasztalni, kicsit átérezni, hogy mi is vár „nagyban” az olimpián minket képviselő élsportolókra.

Mozdulj, mama!

Június 23-án szombaton, a Margitszigeti Atlétikai Centrum várja a mozogni, gyalogolni vágyókat, immár akár kitűnő alkalmat adva a családi, olimpiai hangolódásra is. A Mozdulj, mama! népegészségügyi közösségi gyalogló nap a generációktól független, aktív kikapcsolódásról szól. A fiatal korosztályt szeretnék arra ösztönözni, hogy ne csak ezen a napon, hanem később is segítsen nagyszüleinek abban, hogy napi, heti rendszerességgel legalább egy órát gyalogoljanak vagy mozogjanak. A népegészségügyi program célja, hogy egyszerű példákon keresztül bizonyítsa a mindennapi rendszeres testmozgás életmódra gyakorolt pozitív hatását, valamint, hogy újabb alkalmat adjon a generációk közötti párbeszédre.

A bemelegítést a közismert tájfutó világbajnoknőnk, Mospart Sarolta tartja, aki nőként elsőkként futotta le Európában a maratoni távot, napjainkban pedig zászlós nagykövete az egészséges életmód, mozgás népszerűsítésének. Az ingyenes egészség és sportprogramon közel 30 szűrés – hallás, vércukor, stb –  mellett családi programokra is sor kerül az eseményen, hol a Felelős Szülők Iskolája az Őrült JÓ Vakáció fotó és rajzpályázattal, a Bioderma nyári bőrgyógyászati tanácsokkal, tippekkel, ajándékcsomagokkal, a Móra Kiadó pedig kézműves sarokkal, bábkészítéssel, színezőkkel és pihenő – olvasósarokkal készül, ahol a sok mozgás után Mórás könyveket lapozgathat a kis unoka a nagyival.

A test művelése, átvizsgálása után a Da Vinci Learning oktatási TV-csatorna gondoskodik a Mozdulj, mama! résztvevőinek agyi, szellemi átmozgatásáról. Az Edupress Tudáspróbával karöltve tudományos, ismeretterjesztő; a sport és egészség világáról szóló kvízzel, vetítésekkel és számtalan hasznos ajándékkal készül. Látványban sem lesz hiány, hisz a Csodák Palotája népszerű demostrátora, Fazekas Bence  látványos kísérleti bemutatókkal várja Mamát, Papát és az unokákat.

Emlékezzünk a 2405 évvel ezelőtti első ókori olimpiai játékokra, vagy a maratoni távot, azaz 42 195 km-t megtevő Pheidippidészre, gondoljunk az olimpikonjainkra, vagy csak egészségünkre, a családra és a nyári örömökre miközben legyalogoljuk Mamával a 3 km-es margitszigeti távot.

www.facebook.hu/MozduljMama