5 hasznos tipp nyárra kisiskolás gyerekek szüleinek egy pedagógus anyukától

kisfiú játszik

5 hasznos tipp nyárra kisiskolás gyerekek szüleinek egy pedagógus anyukától

A nyári szünetnek a gondtalan kikapcsolódásról, lazulásról, feltöltődésről, új élmények, tapasztalatok megszerzéséről kellene szólnia, ami nem mindig jön össze. Egy pedagógus anyuka ad 5 egyszerű tanácsot arra, hogy mit is kezdjünk a gyerekkel a nyári szünetben.

A tanév végének közeledtével a szülők tele vannak elhatározással, hogy mi mindent fognak a gyerekkel kezdeni a nyári szünetben. Például sok szülő gondolja úgy, hogy nyáron végre lesz idő tanulni, elővenni újra a tankönyveket, ismételni, bepótolni az elmaradásokat, gyakorolni a szavakat, a helyesírást, amire év közben nem jutott elég idő. Mintha az év közben felgyülemlett lelkiismeretfurdalásukat („annyira szerettem volna tanulni a gyerekkel, csak esténként soha nem volt rá időm”), vagy épp aggodalmukat ellensúlyozva („ha még többet foglalkoznék a gyerekkel, talán nem lenne ennyire szétszórt”) úgy gondolják, a hosszú nyári szünetben végre jut idő a különórákra, hívni lehet otthonra korrepetitort – írta a Nők Lapja Cafe.

Az év közben túlterhelt, év végére agyonhajszolt gyereknek azonban nem feltétlenül erre van szükségük. Egy pedagógus anyuka szedte 5 pontba gondolatait arról, hogy szerinte mire való a vakáció, pontosabban, mivel kellene tölteniük a gyerekeknek a nyarat. Csupa olyan dolgokat említ, amire valóban nem biztos. hogy jut ideje év közben a szülőknek… Íme.

1.     Ne tanulással, magolással töltse gyerek a nyári szünetet

Az iskolás gyerek eleget tanul év közben. A nyár az igazi feltöltődésről szóljon! Ahogy nekünk, felnőtteknek is szükségünk van kikapcsolódásra, úgy a gyerekeknek is. Nem beszélve arról, hogy egy-egy kirándulás, múzeumi látogatás alkalmával vagy éppen társasjátékozás közben is rengeteget tanul, nincs szüksége ehhez külön tankönyvekre.

2.     Sportolj minél többet a gyerekkel közösen

Sportolni jó, de együtt még jobb! Az időhiányon is segít, ha – miközben a gyerek biciklizik, rollerezik vagy görkorcsolyázik, mi kocogunk mellette. Vagy ha éppen a játszótéren játszik, mi tollaslabdázunk, pingpongozunk vagy futunk néhány kört a társunkkal, barátunkkal. (Persze csak akkor, ha a gyerek nem 2 éves, hanem már olyan nagy, aki mellett ez nyugodtan megtehető).

A cikk folytatása a további tippekkel az nlc.hu oldalon olvasható, ide kattintva!

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.