5+1 dolog, amit minden iskolában tanítani kellene

rajz egy fiúról és lányról iskolatáskával

5+1 dolog, amit minden iskolában tanítani kellene

Manapság az általános iskolákban óriási információhalmazt passzíroznak a gyerekek fejébe – amivel nincs is baj, hiszen a lexikális tudásra valóban szükség van. A probléma ott kezdődik, hogy a diákok nem részesülnek olyan oktatásban, ami elősegítené a gyakorlati életben való boldogulásukat…

Pedig véleményem szerint ez is nagyon fontos. Az alábbi öt dolog oktatásával például jelentősen csökkenteni lehetne az érzelmi analfabéták számát – írta a she.hu szerzője.

1. Önvédelem

Szorul ez bármiféle magyarázatra? Sosem értettem, miért fontosabb, hogy ki mennyire pusztul meg a 12 perces Cooper-teszten, mint az, hogy megvédje magát egy esetleges támadás esetén.

2. Kommunikáció

Mármint a valódi. Ami nem ott kezdődik, hogy belevágok a másik szavába, mert már unom kivárni a végét – vagy, hogy nem hagyom a beszélgető partneremet szóhoz jutni. Hanem megfontolom a mondanivalóját, majd eldöntöm, hogy lehet-e benne valami igazság – ezáltal szélesedik a látóköröm. Kihasználom a magyar nyelvben rejlő megannyi lehetőséget, és igyekszem olyan színesen fogalmazni, hogy azt egy festő is megirigyelné.

3. Pénzügyek

Ha ezt is tanítanák, talán nem úgy kéne összeszedni a témába vágó információ morzsákat az ismerősöktől, mint egy szorgos kis hangya. Persze, valamiből a bankoknak is meg kell élni – különben senki nem venne fel 24 órán belül személyi kölcsönt. A hitelkártya pedig korántsem lenne olyan sok ember lelki társa egy-egy shoppingolós napra… Elég lenne a pár óra a gimnázium végén – máris tájékozottabban lépnének ki a nagybetűs életben.

A cikk folytatása (illemtan, hétköznapi teendők, kritikus gondolkodás) a she.hu oldalon olvasható.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.