Fedezd fel a „miértek” mögötti válaszokat – Legyen élmény a tanulás!

széken ülő szőke nő

Fedezd fel a „miértek” mögötti válaszokat – Legyen élmény a tanulás!

Da Vinci Kids percek

Csodálkozz rá a digitális világra!

Sajnos a gyerekek igen sokat ülnek az iskolapadban, sokszor magolni is kell, am persze fárasztó és unalmas. De lehet másként is, úgy, hogy Ők kérdeznek, együtt keresnek rá az okostelefonokon egy-egy kifejezésre, amit épp tanulnak és közösen megvitatják. A természettudományos órákon pedig lehet kísérletezni, saját ötletet megvalósítani, amihez jó tippeket adhatnak a „Csináld magad!” típusú ismeretterjesztő videók. Hagyjuk a gyerekeket kérdezni, próbálkozni és felfedezni, hisz így őrizhetik meg belső motivációjukat és csak így lehet élmény a tanulás!

Miért – korszak

Mi miért történik? A gyerekek felfedezőkorszaka 3-6 éves koruk közé tehető. Rengeteg kérdés hangzik el ilyenkor, és ezekre a kérdésekre mind tudni kell a választ. Nem szabad hagyni, hogy ez a gyermeki kíváncsiság elmúljon, mert ez vitte a világot mindig előbbre, ez az érdeklődés szabta meg az irányt az emberiség fejlődésében. Ettől függetlenül gyakran hallják a felnőttektől, tanáraiktól a figyelmeztetést: maradj csöndben! Ne beszélgess! Eljött azonban az idő, amikor a gyerekek számára biztosítani kell a lehetőséget, hogy tudjanak ők is egymástól kérdezni. Ha pedig nem tudják a választ, akkor lehetőséget kell arra biztosítani, hogy megtalálják.

Élménytanulás csoportokban

Kis csoportokban tanulni, egymástól kérdezgetni, rákeresni a neten – ez a jövő tanulási módszere. A titka abban rejlik, hogy az interneten – megfelelő keretek között – válaszokat lehet találni a megválaszolandó kérdésre. A megtalált információk forrását le kell ellenőrizni akár tanár, akár osztálytársak, barátok segítségével. Ez az igazi kooperatív módszer, ami abban segít, hogy ne csak élménnyé, hanem sikerélménnyé váljon a tanulás. A Da Vinci Kids alkalmazás ebben nagy segítségükre lehet, használatával számos lehetőséget kapnak az érdeklődésük kielégítéséhez.

Vak tyúk is talál szemet!

A legtöbb találmányt úgy fedezték fel, hogy valamit „eltévesztettek”, vagy más érdekességre bukkantak, mint amire eredetileg szerettek volna. Az ilyen feladatmegoldó keresgélés alkalmával bármikor felfedezhet a gyerek olyasmit, ami érdekli, ami segít abban, hogy újabb fantasztikus dolgokra találjon rá. Ennek a természetes gyermeki kíváncsiságnak a vívmánya pl. a Rubik kocka, helikopter, hologram is. Érdemes utánanézni, vajon milyen magyar találmányok vannak, amelyek világhírűvé tették hazánkat.

Vidám és extrém tanulási helyzetek

Az online térből kilépve el lehet indulni egy állatkertbe, egy kutatólaborba, vagy a Da Vinci TV igen népszerű pizsamapartijába. Egy csapatos pizsipartin sok kisiskolás rendhagyó körülmények között fedez fel egy-egy múzeumot, keres rejtélyeket, különböző tematikákkal. Kooperáció és játék, ami során észrevétlenül is tanulnak, kézzel fogható válaszokat kapnak a kérdéseikre. A szülők és tanárok feladata egyaránt olyan inspiráló környezetet teremteni a gyerekeknek, ahol örömmel és érdeklődéssel fedezik fel a világot és közben önmagukat.

A cikkünkhöz kapcsolódó Da Vinci Kids percek videó a gyerekek számára dolgozza fel a témát. A kisfilmek segítségével az egész család biztonságosan mozoghat a digitális térben. A Da Vinci Kids oktatási csatorna tartalmai a szórakozást a tanulással ötvözik, hogy megfeleljenek a kíváncsi gyerekek és szüleik elvárásainak és a digitális kor követelményeinek.