Élmény, siker, modernizáció a 21. századi iskolában – hogyan tanítsunk „jól”? – Fegyverneki Gergő módszertani svédasztala tanároknak

FSZI Tanár Klub

FSZI Tanár Klub

Jelentkezz a Felelős Szülők Iskolája Tanár Klubba – Pedagógus Power!

Napjainkban számos olyan változást tapasztalhatunk, amelyek miatt időnként érdemes újra gondolni a pedagógus szerepeket és a tanítási módszereket. A digitális bennszülöttek máshogy viszonyulnak az iskolához, a tudáshoz és a tudás megszerzéséhez. Ugyan többségük természetes kíváncsisággal fordul a technológiai újdonságok felé, mégsem biztos, hogy megfelelően tudják kezelni a digitális eszközöket. Másrészt a munkaerőpiac is újfajta készségeket követel meg a jövő munkavállalóitól.

Többek között emiatt fontos a hatékony motiváció és a tanulókat tevékenykedtető, korszerű, készségfejlesztő tanulásszervezés előtérbekerülése.

Ehhez nyújt most segítséget a Felelős Szülők Iskolája Tanár Klub. Fegyverneki Gergő gyakorló tanár, tananyagfejlesztő és módszertani tréner prezentációjából megtudhatják az érdeklődő pedagógusok, milyen kihívásokkal és lehetőségekkel nézünk szembe a 21. században, valamint milyen új módszertani keretbe helyezhetjük a tanítást és tanulást, hogy a sokakat feszélyező “magolás” helyett a tanulás, élmény és felfedezés lehessen a diákok számára, amelyben egyszerre kap szerepet a tudás, érzelmi intelligencia és készségfejlesztés.

ÉLMÉNY ÉS DIGITALIZÁCIÓ A 21. SZÁZADI ISKOLÁBAN PREZENTÁCIÓ