Feladatlap helyett érzékelődobozokat a kicsiknek
De mégis, hogyan kellene “tanulni” a középső csoportban? Biciklizni biciklin ülve, úszni a vízben lubickolva, számolni pedig a munkafüzetből? Semmiképpen sem! Csinálj érzékelődobozokat a kicsiknek!
Mivel az óvodás korú gyerekek az egész testükkel, érzékszerveiken keresztül tanulnak, ezért egészen biztos, hogy a munkafüzetek nem ennek a korosztálynak készültek – vallja Sárosdi Virág a skillo.hu -n megjelent cikkében.
Sokkal inkább olyan eszközöket kell biztosítanunk számukra, melyek lehetővé teszik a keresztcsatornák fejlődését, a mozgást, az érzékelési funkciók bekapcsolását: mint a tapintás, hallás, szaglás, látás.
Engedjük őket felfedezni, kísérletezni, kreatívan hozzáállni a dolgokhoz. Egy munkafüzetes feladatnak legtöbbször egy jó megoldása van, és ez nem tágítja, hanem ellenkezőleg, beszűkíti a gondolkodást!
Így használd az érzékelődobozokat a játékban!
A lehetőségek tárházának csakis a kreativitásod szabhat határokat! De azért mutatunk néhány kézenfekvő, azonnal használható ötletet!
1.Válogatós játékok:
Válogasd ki a megadott tárgyakat a dobozból! Válogasd ki kanállal/csipesszel! Válogasd ki csukott szemmel! Válogasd ki az 5 legnagyobbat! Válogasd ki az 5 legkisebbet!
2.Számolós játékok:
Számold meg, miből hányat látsz, melyikből van több/kevesebb, esetleg mennyivel van több/kevesebb?
3.Anyanyelvi játékok:
– mi minden van a dobozban?
– milyen hanggal kezdődik a neve,
– milyen hangot hallasz a szó végén,
– hány szótagból áll az adott szó?
– fejezd ki más szóval!, mondj vele egy mondatot!
Hogyan kell egyszerűen megfesteni a tökmagokat? >>> ITT megmutatja a skillo.hu cikke!
És hogyan tudod könnyen megcsinálni ezt a klassz érzékelődobozt? >>> Katt IDE Sárosdi Virág VIDEÓjára!