10 jel, ami “lebuktat”, hogy anya vagyok

10 jel, ami “lebuktat”, hogy anya vagyok

“A napom eleje és vége a családom körül forog. De a köztes időben egyedül vagyok, dolgozom (más néven: feltöltődöm). Otthon hagyhatom a plüssállatokkal teli hátizsákot, magassarkú cipő is szóba jöhet, nem kell százfelé figyelnem, nem kell egész úton magyaráznom – egészen szokatlan. Egyik alkalommal eltűnődtem, hogy még így, “civilben” is vannak olyan jelek, amik biztosan elárulják: anya vagyok”. Czecz Fruzsina humoros írása a Lelkizóna blogról.

Összegyűjtöttem egy 10-es listát, ami arra vár, hogy folytasd, kiegészítsd!

 1. Amikor az ellenőr a jegyemet kéri, véletlenül egy csigaházat is előrántok a zsebemből. 
 2. A határidőnaplómban random gyerekrajzok bukkannak fel.
 3. Az autóm hátsó sora nyomokban kekszmorzsát és matricát tartalmaz. 
 4. A nadrágom combközép tájban koszos – a búcsúzás előtti “Anya vegyél fel!” emlékét őrzi.
 5. A blézer hosszú ujja alatt ott lapul a tarka karkötő, amit tegnap fűztünk a gyerekkel. 
 6. Ha látok egy érdekes márkájú autót, lefényképezem a kisfiamnak. 
 7. A laptopom háttérképe egy családi fotó. 
 8. A telefonom tele van olyasmi nevekkel, mint “Szofi anyukája az oviból”. 
 9. Dínós gumivitamint veszek a gyógyszertárban. 
 10. Ha elvágom az ujjam, mesefigurás sebtapasszal ragasztom be (mert csak azt találok otthon). 

Ezek mind árulkodó jelek, amelyekből egy teljesen ismeretlen is hamar rájönne, hogy van gyerekem.

Hát még ha látná a gondolataimat…

Felelős Szülők Iskolája
 • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.