15 gyakori hiba, amivel megkeseríthetjük gyermekünk életét

rajz egy családról

15 gyakori hiba, amivel megkeseríthetjük gyermekünk életét

A legtöbb szülőknek szóló javaslat azokra a dolgokra vonatkozik, amelyeket meg kell tenni a gyerek nevelése során. Vannak azonban olyan dolgok is, amelyeket mellőzni kell gyermekeink jövője érdekében.

Figyelmesen olvassuk el az alábbiakat, és igyekezzünk elkerülni ezeket a tipikus hibákat, ha nem akarjuk negatívan befolyásolni gyermekünk fejlődését – hívta fel a figyelmet a csaladinet.hu.

1. Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a mi gyerekünk hibátlan. Ha történik valami, mindig a más gyerekét hibáztatjuk, és úgy véljük, hogy a világ összeesküdött a mi gyerekünk ellen.

2. Megadjuk magunkat, ha gyerekünk valamit hisztérikusan kér. S ha ez gyakran fordul elő, az azt jelenti, hogy nevelési elveinket készek vagyunk feladni, ha nehézségbe ütközünk, ám ennek hosszú távon a gyerek látja kárát.

3. Nem engedjük, hogy gyerekünk kifejtse véleményét valami kapcsán. Nem egészséges, ha mindig igyekezünk ráerőltetni a saját akaratunkat, elképzelésünket és ízlésünket a gyerekünkre, hiszen ezáltal nem fejlődik egyénisége, hanem saját magunk másolatát hozzuk létre.

4. Nem tulajdonítunk kellő jelentőséget és tiszteletet gyerekünk döntései iránt. Ahelyett, hogy bátorítanánk őt a fontos döntések meghozatalában, inkább lebeszéljük, hiszen “úgysem sikerült volna számára az adott cél elérése”.

5. Tabuként kezeljük az intimitás témáját. Igyekezzünk nyíltan beszélni erről a témáról, mert jobb, ha tőlünk kap hiteles információkat, mintha másokhoz fordul a kérdéseivel, esetleg egészségügyi panaszaival.

6. Megsértjük az érzéseiket. Ha idegesek vagyunk, sokszor durvábban fogalmazunk, mint szeretnénk – ám ezekre a sértésekre egész életükön át emlékezni fognak!

7. Saját családi életünk problémáival terheljük gyerekünket. Ha így teszünk, előbb-utóbb azt hiheti, ő maga a családi konfliktusok oka.

A további 8 pont a csaladinet.hu oldalán olvasható, ide kattintva!

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.