Miért bántják egymást egyre durvábban a gyerekek?

ujjal mutogatnak egy kislányra

Miért bántják egymást egyre durvábban a gyerekek?

Szülőként hatalmas a felelősségünk. Rajtunk múlik, milyen lesz az eljövendő társadalom. Olyan, ahol a gyerekek rettegésben élnek és tizenévesek végső elkeseredésükben öngyilkosságot követnek el? Vagy észbe kapunk és időben megállítjuk ezt a szörnyű folyamatot? Miért bántják egymást egyre durvábban a gyerekek?

Miért része a kiközösítés és a csúfolódás szinte minden gyerekközösségnek? Ha visszagondolok, az én időmben is bevett szokás volt mindkettő, bár messze nem olyan mértékben, mint manapság. Azon gondolkoztam, vajon mi változott meg az elmúlt 20 évben, amióta kijártam az iskolát? – írja Kerékgyártó Andrea a Családinet oldalán megjelent cikkében az egyre durvábban bántalmazó gyerekközösségekről.

Mi lehet az oka annak, hogy a gyerekek egyre durvábban bánnak egymással

Egyrészt, azt hiszem, a felgyorsult világ okolható a gyerekek között uralkodó áldatlan állapotokért. A szülők éjjel-nappal robotolnak és a gyerekeikre szinte egyáltalán nem jut idejük. A 7 perces családok korszakát éljük. Egy felmérés szerint ugyanis egy átlagos családban napi 7 perc figyelem jut egy gyerekre. A felnövekvő generáció érzelmileg elhanyagolt és a szeretethiányból adódó frusztrációját jobb híján a társain tölti ki.

Másrészt betódult a nyugati – különösen az amerikai – kultúra, annak minden előnyével és hátrányával együtt. Ha belegondolok, szinte az összes amerikai iskolai életet bemutató film központi témája a menő diákok és a kiközösítettek között feszülő különbség.

Ezt tetézi, hogy a mai gyerekeknek szóló rajzfilmek és filmek tele vannak agresszióval.

Végül, de nem utolsósorban ott van az a fránya internet. Ami amennyire hasznos, annyira ártalmas is. Az internet bármit elbír, a közösségi oldalakon bárkit meg lehet alázni, anélkül, hogy a szemébe kéne nézni.

A teljes cikk a csaladinet.hu-n olvasható.