A te gyereked is sokkal csibészebb, ha a közelben vagy?

kisfiú játszik az avarban

A te gyereked is sokkal csibészebb, ha a közelben vagy?

Ezt a jelenséget valószínűleg sokan megtapasztaltuk már…. De vajon miért van az, hogy sokkal csibészebb a gyerek, ha az anyja a közelben van? Ennek jártunk utána.

Tulajdonképpen erre a kérdésre nagyon egyszerű a válasz: ha szemben ül a gyerkőcöd és marháskodik, rosszalkodik, azt felfoghatod úgyis, hogy tökéletesen látod el az anyai szerepkört – hiszen ő pontosan azt csinálja a közeledben, ami egy gyereknek a dolga!

Kate Surfs, blogger anyuka tapasztalatai alapján a babanet.hu közölt egy cikket a témában.

Kétgyermekes családanyaként Kate azzal kellett, szembesüljön, hogy amikor a kicsik vele vannak, körülbelül 800%-on teljesítenek a rosszasági skálán. De vajon miért?

Mi, anyukák, egyben lelki szemetesládák is vagyunk

A babákat és az anyjukat összekötő pótolhatatlan, utánozhatatlan és hihetetlen kapocs, a későbbi életszakaszokban nyilvánvalón megváltozik. Ahogy a kisgyermekben egyre inkább tudatosul, hogy egy független, önálló lény, elkezdi felfedezni a világot, egyre több élmény éri; szüksége van egy „biztonságos helyre”, ahol bármi is történik Vele, megnyugvás várja, feltétlen szeretet övezi. Ez nem más, mint a Te közelséged, a Te öled, ölelésed.

Hiszen „Anya a mindent megoldó, Anya a mindig védelmező, Anya, akinek mindent elmondhatok!” Tehát ha egész nap ilyen-olyan ingerek érik a picit, amit csak órákkal később, a nap végén tud megosztani Veled, persze, hogy alig várja a pillanatot, hogy végre kiönthesse Neked a szívét és kiengedhesse az indulatait – sírás, bömbölés, ordítás formájában. (Később aztán megtanuljuk kezelni a minket érő stresszt, traumákat és feldolgozni azokat – és van, aki túlságosan is magába fojtja…).

Türelem, megértés, empátia

Talán így, hogy már tudod, minek köszönhető a hirtelen hiperaktivitás minden megérkezésedkor, az is kezelhetőbbé válik számodra, amikor távozáskor alig akar elszakadni Tőled a szemed fénye: nyugtasd meg, hogy ha hazajössz, elmesélhet Neked mindent, ami történt Vele!

Kate teljes sztoriját a babanet.hu oldalán olvashatod el.