5 tévhit az AGYKONTROLLról

5 tévhit az AGYKONTROLLról

Ismerjük meg jobban ezt az elmefejlesztő módszert!

 

10 éve oktatom gyerekeknek az agykontrollt, vagy ahogyan szerte a világon ismerik, a Jose Silva-féle elmefejlesztő, stresszkezelő módszert. Ez idő alatt hozzávetőleg 180-200 tanfolyamom volt, és kb. 3000-3500 gyereket ismertettem meg elménk csodálatos képességeivel.

Megdöbbenek akkor, amikor néhányan az agykontrollal kapcsolatban tévhiteiket hajtogatják.  Úgy érzem, rendkívül hasznos lenne egy olyan párbeszéd, egy olyan fórum, ahol azok, akiknek bármilyen kételyük van ezzel kapcsolatban, megírnák, szóvá tennék aggályaikat. Nagyon építő tud lenni egy ilyen párbeszéd abban az esetben, amikor kérdések merülnek fel, és azokra nem tudják a választ, éppen ezért valamiféle „ördögtől való”, félelmetes dolognak titulálják az agykontrollt.

 

 

De miről is van pontosan szó? Íme, néhány felvetés – a teljesség igénye nélkül -, amelyet innen-onnan gyűjtögettem, hallottam. Válaszaimban igyekszem logikusan, érthetően érvelni.

  1. „Az agykontroll “eltávolítja” a gyerekeket Istentől, az egót helyezi előtérbe!” – „Az agykontroll nem foglalkozik világnézeti kérdésekkel, csupán a relaxáció és a hatékonyabb agyhasználat tanításával.”(És itt pontosan idézem dr. Domján László szavait.) Papok, szerzetesek és aktív hitoktatók a tanfolyamokon évek óta ingyen vehetnek részt, hogy eloszlathassák a tájékozatlanságból fakadó előítéleteket. És akinek még mindig vannak kételyei, annak szívből ajánlom a Vallás és agykontroll című könyvecskét.
  2. „Az én gyerekem elvégezte az agykontroll, és nem győztem kinevelni belőle!” – Hopp, itt megakadtam. Pontosan mit is kellett kinevelni belőle? A tudatos gondolkodást? Mentális technikákat? Vagy hogy megtanulta a stresszt kezelni? A tényt, amikor egy kisgyerkőc édesanyja azt írta le, hogy mióta a fia elvégezte a tanfolyamot, azóta mintha kicserélték volna, nyílt és magabiztos kiskamasszá vált, és az eredményei napról napra jobbak az iskolában?

El sem lehet képzelni azt az örömöt, amit akkor éreztem, amikor egy anyuka leírta, hogy az évek óta komoly, beilleszkedési zavarokat produkáló egészségügyi problémát gyermekének a tanfolyam elvégzése után másfél hónap programozás után sikerült felszámolni!

  1. „Az agykontroll az okkultizmus egyik fajtája.”  – Amennyiben valaki összekeveri a hókuszpókusszal, ezoteriával, paranormális és egyéb hasonló dolgokkal ezeket az agykontrolltechnikákat, annak valójában fogalma nincsen, miről alkot ilyen sommás ítéletet.  Az agykontrolltanfolyam pedagógusok és egészségügyi szakdolgozók számára akkreditált kurzus, tehát kötelező továbbképzésük részeként az Emberi Erőforrások Minisztériuma (annó Egészségügyi Minisztérium is) hivatalosan elfogadta.
  2. „Van az agykontrollnak valamilyen negatív hatása?” – Hogyne lenne! Ha a tanfolyam miatt lekésed a következő brazil szappanopera soron következő epizódját! Félretéve a viccet: az agykontrollnak akkor van hatása, ha kipróbálják. Ha élnek a tanfolyamon tanult technikákkal, és ezeket pedig kizárólag JÓRA tudják használni.
  3. „Ez az egész megint valami New Age hülyeség.” Nem gondolnám. Ha az lenne, akkor valószínűleg nem tanítanák a Harvard Egyetem orvosi karán (komplementer medicina fakultás) az agykontroll legtöbb elemét.

 

 

A tények tehát: sok gyerek – róluk tudok elsősorban nyilatkozni, hiszen én gyerekeket oktatok az agykontroll technikáira – a tanfolyam elvégzése után lényegesen jobban tanul és előnyére megváltozik. Számtalan példát lehet erről találni, és a világon már emberek százezrei alkalmazzák haszonnal, életük javítására, stresszkezelésre, elmefejlesztésre ezt a nagyon hasznos módszert. Fantasztikus élmények, eredmények, visszajelzések követik a tanfolyam elvégzését, ezek közül néhányat a www.gyermekagykontroll.hu oldalon olvashatnak.

 

Írta: Tihanyi Rita, gyermekagykontroll oktató

Tihanyi Rita
  • pedagógus, gyermekagykontroll oktató

Tihanyi Rita

Két felnőtt gyermek édesanyja vagyok, pedagógus, tanár, gyermekagykontroll-oktató, tanulástréner.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.